News

27.07.2021

Planowany miot szczeniąt

Planowany jest miot szczeniąt po JCHPL CHPL. Pure Gold Smartness "Dodo". Informacje w dziale szczeniąt.

26.09.2021

SZCZENIĘTA

Po długiej przerwie w hodowli pojawiły się szczenięta. Ciąża Dodo - CH. Pure Gold Smartness powoli dobiegła końca. 26 września 2021 przyszło na świat czworo Smartnesowych, czarno-białych cudów: suczka i trzy pieseczki. Więcej na temat miotu w dziale: szczenięta, tam jest link do dziennika miotu, w którym, wmiarę na bieżąco staram się opisywać co też się wydarza w naszym maluszkowym świecie.

27.04.2021

Nowe Championy w rodzinie!

Naomi Smartness & Pure Lady Smartness INTERCHAMIPONAMI! a także Championami Macedonii ich właścicielka Anna Wasilewska zabrała je z końcem marca (28) na dwie wystawy międzynarodowe w Bitola (Macedonia), gdzie obie zdobyły tytuł Championa Macedonii oraz końcowe certyfikaty do tytułu Interchampiona. Pierwszego dnia Amy (Pure Lady) wywalczyła CAC, CACIB, BOB, a później w finałach BOG II !!! Drugiego dnia, tym razem LayLa (Naomi) wywalczyła CAC, CACIB oraz BOB i w finałach BOG III! Brawo Aniu, dziękuję, jestem bardzo, bardzo dumna z Ciebie i obu Twoich dziewczynek!

15.08.2020

Rodzinne spotkanie Smartness

Rodzinne spotkanie Smartnesowych pociech i ich rodzin odbędżie się 15 sierpnia 2020 w godzinach popołudniowych, tj. od godz. 15:00. Ponieważ są upały, zdecydowanie fajniej nam będzie popołudniem, wieczorem i nocą. Jak zawsze nie zapomnieć o dobrym humorku, jesli masie to krzesełka składane i leżaki zabrać ze sobą, warto pamietać o czymą na komary, wszelkiego rodzaje spirale, swiece etc. Zapowiada się przemiły weekend! Zapraszam!

15.08.2020

Szczenięta Smartness

W tym roku 2020 szczeniąt w samej hodowli nie będzie, ale nie wykluczone, że pojawią się dzieci mojego ukochanego Lindorka. Plany hodowlane mam na 2021 rok. Krycia zagraniczne (Szwecja, United Kigdom, a może i coś jeszcze), napewno wspaniałe rodowody. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego (gdybym nie odebrała, proszę o sms, napewno oddzwonię). Więcej informacji udostępnię gdy będzie bliżej terminu krycia.

27.01.2020

Nowinki

Po długiej przerwie spowodowanej awarią komputera, nareszcie znowu mogę edytować stronę i nadać jej trochę bieżącego życia. Powoli będę uaktualniać strony.
Z nowości, ostatni miot urodził się 1.11.2019r. Jeszcze jeden pieseczek, Zeus czeka na swoją nową rodzinę. Jest cudownym, brązowym misiem, o ciepłym, wesołym charakterze. Wiecej o miocie na blogu SallyBLOG Sally I JEJ DZIECI

11.08.2019

Spodziewane są niebawem szczenięta

Już niebawem mają się urodzić maluszki - Bella - CH HowkeyeBelle Smartness z uroczym Zico - CH Somethink Special Smartness. Zapraszam na blog poświęcony szczeniętom Belli BLOG BELLI I JEJ DZIECI

06.03.2019

Sukcesy Smartnesiątek

Czas uaktualnić sferę wystawową, bowiem jest się czym chwalić. W ostatnim czasie kochana moja Dodo - CH. Pure Gold Smartness ukończyła w wielkim stylu, zdobywając kolejny ras tytuł Zwycięzcy rasy drogę do tytułu dorosłego championa i otrzymała już jego potwierdzenia - Champion Polski. Malutka Solei, nie chce być gorsza, i już rozpoczęła swoją drogę do dorosłego tytułu championa, równiez zdobywając rasę na wystawie w Gdańsku.
Nie tylko mojej właśności kudłate dzieci miały sukcesy. Lay-la i Amy-Lee w Holandii miały swoje pięć minut, Tallula, Tula i Salet również przyprawiły mnie o zawrót głowy! Brawo dziewczyny!!! Szczegółowe osiągnięcia publikuję w dziale Wystawy

31.12.2018

Podsumowanie roku

Koniec roku, ostatni dzień, czuję się wręcz zobowiązana aby uaktualnić stronę, szczególnie o zwycięstwa na ringach wystawowych, bowiem te mają niejako "namacalny dowód", a było ich sporo, i jest z czego się cieszyć, komu gratulować, i z czego być dumnym. Zapraszam ciekawskich na stronę wystaw
Jestem dumna, i cieszę się bardzo z każdego newsa, każdej informacji o tym, że psiaki sa szczęśliwe, że biegają z Wami, bawią się w ratowników, pomagają, i są wspaniałymi przyjaciółmi. W ten ostatni dzień roku, pragnę podziękować całej Smartness Rodzinie, każdemu z Was osobno i wszystkim razem, bo tworzymy cudowną grupę, i tego doświadczyć mi było dane bardzo w tym roku. To najwspanialsze Nasze Zwycięstwo!

Wszystkim, wspaniałego 2019 roku, niechaj będzie pełen radości i osiągnięć, każdemu na miarę i wedle pragnien oraz marzeń! Bawcie się, zdobywajcie, cieszcie się każdym dniem, a kudłate nichej go czynią jeszcze lepszym!

25.11.2018

Szczenięta Lindora

29 sierpnia 2018 narodziło się w hodowli Bearded Melody 8 szczeniąt, czarno-białe i brązowo-białe. Dostępne są jeszcze 2 szczeniaczki, pieski, brązowy i czarny. Informacje nt tegoż miotu na stronie hodowli BEARDED MELODY Tatusiem jest mój kochany Lindor, pies szczególny, niosący w szczeniętach urok i słodycz, a także piekny, atrakcyjny wygląd, wspaniałe futro, które mimo obfitości jest łatwe w pielęgnacji. Mamą tych pieknych szczeniat jest suczka mojej hodowli, córeczka Merci i mojego ukochanego, cudownego Grega. Dla szczeniąt szukamy rodzin, które otoczą je miłością i zainteresowaniem, w których będą pełnoprawnymi członkami. Są szczeniętami socjalizowanymi, gotowymi na to co zaoferuje im nowa rodzina. Rodzice są nie tylko sami championami, ale również są rodzicami championów. Wymieniać osiągnięć nie będę, bowiem to na stronach jest, i nie na pucharach i tytułach nam zależy a na własciwej rodzinie, gotowej na to, co oferuje Beardie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego bezposrednio w hodowli lub ze mną Kontakt.

17.10.2018

EUROPEJSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH

12.10.2018 roku, wielki dzień dla mojej hodowli, dla całej Smartness rodzinki, bowiem tytuł ZWYCIĘZCY EUROPY powędrował do suczki mojej hodowli JCHPL JCHDE PURE LADY SMARTNESS (klasa otwarta), wł. Anny Wasilewskiej, która otrzymując ostatni wymagany certyfikat na Polskiego Championa (CWC), spełniła jednocześnie warunki na Polskiego Championa Piekności!!! wraz z tytułem Zw.EUROPY, otrzymała certyfikat na miedzynarodowego Championa (CACIB), tytuł Najpiękniejszej Suki w Rasie oraz BOS (Best Opposite Sex- Zwycięzca płci przeciwnej)... Gratulacje!!! Wielkie brawa!!!

Rezerwowy CACIB, czyli drugą Najlepszą suczką w rasie została Morgana - JPLCH PLCH GrandPLCH MORGENGRUSS SMARTNESS, wł. Iwony Giczeli, która wygrała klasę championów, i nieoficjalnie, zwyczajowo tytułowana jako W-ce ZW.EUROPY!!! Brawo!!!

Drugie miejsce w klasie championów przypadło suczce, córce Sary, MultiCH DUCHESS MONTEBELLO SMARTNESS! mieszkającej w Szwecji, w hodowli Farmarens, z Ulrica Olsson, więc tym bardziej bardzo Smartnessowo szczęsliwy dzień.

Nie było mi dane dotrzeć na wystawę, choć Lindor był zgłoszony, miał szanse, bowiem Zwyciężczyni Europy to jego córka mocno do tatusia podobna więc... no ale wypadek drogowy skutecznie unieruchomił mnie na drodze. Jakkolwiek, wszyscsy, którzy reprezentowali Smartnessową rodzinkę spisali się doskonale i na medale, za co serdecznie im dziękuję.

Wszyscy zgłoszeni na tę wystawę otrzymali oceny doskonałe!!! Cudownie!
Jestem pełna dumy, radości, wzruszenia... Dziękuję wszystkim za to co się wydarzyło, za to, że mimo iż nie dotarłam, walczyli z klasą, a jednocześnie, byli ze mną, i byli moim ogromnym wsparciem, pomocą, rodziną. Nie ma słów, które oddałyby to co noszę w sercu. Dziękuję, wydaje mi się za mało. Smartnessowa rodzinko, jesteście wspaniali, najlepsi, cudowni!!!
Trzeba umieć grać, trzeba umieć wygrywać, i Wy to potraficie - cudownie na to patrzeć!!! Brawo!!!

14.09.2018

Szczenięta

10 wrzesnia 2018 narodziło się w hodowli 5 szczeniat, czarno-białe, 1 suczka i 4 pieseczki. Informacje nt tegoż miotu w dziale szczeniąt SZCZENIĘTA oraz na blogu, gdzie mozna śledzic zarówno pczekiwanie na szczeniaczki jak również ich rozwój i nieco więcej, czyli tematy powiąane z tym wydarzeniem. Zapraszam : Kliknij na link - Szczenięta miotu "X"

14.08.2018

Spodziewam się szczeniąt

Moja kochana Sally, imoprtowana ze Szwecji - CH.Farmarens New Gossip miała swoją randkę w Niemczech z Mailow'em, CH Grand Finale Smartness. Spodziewam się przyjścia maluszków 10/11.09.2018. Informacje nt tegoż miotu w dziale szczeniąt SZCZENIĘTA oraz na blogu, gdzie mozna śledzic zarówno pczekiwanie na szczeniaczki jak również ich rozwój i nieco więcej, czyli tematy powiąane z tym wydarzeniem. Zapraszam : Kliknij na link - Szczenięta miotu "U"

15.06.2018

WIADOMOŚCI Z RINGÓW

KAMPIOENSCLUBMATCH BCVN 10.06.2018

(Klubowa wystawa Holenderskiego Klubu Bearded Collie), sędzia: Mrs. Karen Edwards/UK

 • Lay-La NAOMI Smartness, wł. Anna Wasilewska/DE, (klasa. championów) CAC, NAJLEPSZA SUKA, ZWYCIĘZCA KLUBU! , Gratulacje!!!
 • Amy-Lee PURE LADY Smartness, (klasa otwarta), lokata 1, ocena doskonała! Brawo! (w Holandii jest przyznawany tylko 1 CAC dla wszystkich suk)

  Krajowa Wystawa Kalisz

  sędzia: Marek Czerniakowski
 • PURE GOLD Smartness, kl. otwarta, oc.dosk. Złoty Medal, CWC, Najlepsza Suka w Rasie, ZWYCIĘZCA RASY!
 • SOLEI Smartness, kl. młodzieży, oc.dosk. Złoty Medal, Zwycięzca Młodzieży!
 • SOMETHINK SPECIAL Smartness, wł. Ewa Stęposz, kl. młodzieży, oc.dosk. Złoty Medal, Zwycięzca Młodzieży, NAJLEPSZY JUNIOR!

  Cudowny, miły, obfitujący w zwycięstwa dzień, gratuluję wygranym, cieszę się i jestem bardzo dumna.

 • 07.06.2018

  LAY-LA


  AMY-LEE


  SALET


  SOLEI


  MORGENGRUSS


  TALLULAH

  Wiadomości z ringów, kolejne championy w rodzinie Smartness

  Jestem bardzo dumna z kolejnych osiągnięć Birdołków Smartness, i z ogromną radością wstawiam info o ich osiągnięciach.
  W ostatnich miesiącach warunki na tytuły championa spełniły:

 • MORGENGRUSS Smartness - POLAND GRAND CHAMPION
 • SALET Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI
 • SOMETHINK SPECIAL Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI
 • KLASSY LADY Smartness - CHAMPION POLSKI
 • GRACIOUS LADY Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI oraz dorosły CHAMPION POLSKI
 • PURE GOLD Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI
 • PURE LADY Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI, GERMAN WINNER 2017, GERMAN JUNIOR CHAMPION, ZWYCIĘZCA RHEINLANDSIEGERSCHAU Dormagen 2017
 • NAOMI Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI oraz CHAMPION POLSKI
 • NADIA Smartness - MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI oraz CHAMPION POLSKI

  cdn...

  a teraz poszczególne wystawy i osiągnięcia Smartnesiątek:

  03.06.2018 Wystawa Międzynarodowa Leszno PRESTIGE CACIB

  • suczka, SOLEI Smartness, klasa młodzieży - ocena doskonała, Złoty Medal, Zwyciezca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
  • piesek, SOMETHING SPECIAL Smartness, wł. Ewa Stęposz , klasa młodzieży, ocena doskonała, Złoty Medal, Zwycięzca Młodzieży!

  26 i 27.05.2018 Wystawa Krajowa Ustka 2 x CAC

   Suczka, TALLULAH Smartness, wł. Ewa Janus, w klasie młodzieży
  • Wystawa krajowa 1, 2, 3, 9 i 10. Grupy FCI, sędzia Andrzej Kaźmierski - ocena doskonała, Złoty Medal, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior
  • Wystawa Krajowa FCI, sędzia Barbara Larska - ocena doskonała, Złoty Medal, Złoty Medal, CWC, CACIB, Najlepsza dorosła Suka w Rasie

  12.05.2018 Wystawa Międzynarodowa ŁÓDŹ CACIB

  • Suczka MORGENGRUSS Smartness, wł. Iwona Giczelaklasa championów - ocena doskonała, Złoty Medal, CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka, BOS! Uzyskała tytuł GRAND CHSAMPION PL! Brawo!!!

  • Suczka ICE PRINCESS Smartness, wł. Beata Miśkiewicz, w klasie otwartej - ocena doskonała,Złoty Medal, CWC, res.CACIB, ukończyła tym certyfikatem drogę do tytułu CHAMPION POLSKI! Gratulacje!
  • Suczka PURE LADY Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie pośredniej - ocena doskonała, Złoty Medal, CWC! różnież tym certyfikatem ukończyła drogę do tytułu CHAMPION POLSKI! Gratulacje!

  28.04.2018 Wystawa międzynarodowa Opole CACIB

  • Suczka NAOMI Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie championów - ocena doskonała, Złoty medal! CWC!
  • Suczka PURE LADY Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie pośredniej - ocena doskonała, Złoty Medal, CWC! CACIB! Najlepsza dorosła Suka w Rasie, BOS

  08.04.2018 Wystawa międzynarodowa Warszawa CACIB

  • Pies I BELIEVE IN YOU Smartness, wł. Anna Kurek w klasie championów - ocena doskonała, Złoty medal, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies, ZWYCIĘZCA RASY!
  • Suczka SALET Smartness, wł. Małgorzata Szmajdzińska w klasie młodziezy - ocena doskonała, Złoty Medal, Zwycięzca Młodzieży! Najlepszy Junior!
  • Suczka MORGENGRUSS Smartness, wł. Iwona Giczela w klasie championów - ocena doskonała, Złoty Medal, CWC, CACIB! Najlepsza Dorosła Suka, Best Opposite Sex!

  21.01.2018 Międzynarodowa Wystawa Lubin CACIB

  • Suczka NAOMI Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie otwartej - ocena doskonała, Złoty medal! CWC, res.CACIB!
  • Suczka PURE LADY Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie pośredniej - ocena doskonała, Złoty Medal, CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka! ZWYCIĘZCA RASY!!!

  08.11.2017 GERMAN WINNER SHOW LEIPZIG CACIB

  • Suczka NAOMI Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie posredniej - ocena doskonała, Srebrny medal! res.VDH!
  • Suczka PURE LADY Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie młodzieży - ocena doskonała, Złoty Medal, JVDH! GERMAN JUNIOR WINNER!

  05.08.2017 Wystawa BREMEN CAC / Niemcy

  • Suczka NAOMI Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie pośredniej - ocena doskonała, Złoty medal! CAC/VDH!
  • Suczka PURE LADY Smartness, wł. Anna Wasilewska w klasie młodzieży - ocena doskonała, Złoty Medal, JCAC/JVDH! BEST JUNIOR!

 • 12.06.2018

  GENETYKA DLA BEARDED COLLIE - MDR1

  Z uwagi na ostatnie zapytania ad zdrowie Bearded Collie, rozpoczynam krótką serię zdrowotnych informacji n/t badań genetycznych możliwych i sensownych dla rasy bearded Collie. W krok za tym, znajdzie się informacja o obecnych kierunkach badań i dążeniach Klubu Bearded Collie UK

  MDR1 - co to jest? - Mutacja genu MDR1 powoduje, że białko transportowe traci swoją funkcję i w związku z tym substancje, leki mogą bez przeszkód przekroczyć barierę krew-mózg, i mogą powodować ciężkie objawów neurotoksyczne.

  dotychczas nie stwierdzono u BEARDED COLLIE!

  więcej o tym i o innych MOŻLIWYCH DO ZBADANIA wadach genetycznych w dziale
  "O BEARDIE"

  06.06.2018

  SPOTKANIE RODZINNE SMARTNESS

  Jak co rok spotykamy się w rodzinnym gronie. Wspólne pogaduchy, ognisko, chwila zabawy. Nieoceniony czas wymiany doświadczeń, dzielenia się informacjami z tematu psów, kotów, szkoleń, pielegnacji futerka, wystaw , ale nie tylko. Po prostu życie, dzielenie się doświadczeniami w gronie ludzi którzy swoje życie połaczyli z kudłatym kompanem. Każdy ma swoje przezycia, i co rok jestśmy bogatsi o inne.
  Tak więc i w tym roku, 5 maja 2018 zapraszam do Pierzysk, do domu rodzinnego Smartnesiątek. Kawa, herbara, swojska kaszanka i smalec, wiejski chleb i prawdziwe mleko, wiejski drożdżowy placek czekają!

  03.02.2018

  NARODZINY szczeniąt Belli i Lindora

  1 lutego 2108 roku przyszło na świat pięcioro Smartnessowych maluszków. Dwa brązowe (suczka i pieska) i czarne (jedna suczka i dwa pieski). Mama i maluchy czują się dobrze, i jak zwykle mają swojego bloga, gdzie mozna śledzić ich rozwój.
  Kliknij na link - Szczenięta miotu "U", ur.01.02.2018

  19.11.2017

  Plany i uaktualnienia

  Najbliższe plany hodowlane to szczenięta Belli - CH HowkeyeBelle Smartness z poczatkiem 2018 roku. Wszystkich zainteresowanych odsyłać będę na stronę szczeniąt, gdzie niebawem znajdzie się więcej informacji. Cieczka powinna nadejść niebawem, więc... czekam.
  Czekając, i korzystając z chwil będę się starała uaktualnić stronę. Sporo będzie w dziale wystaw, bo całkiem sporo się działo. Zapraszam więc do odwiedzania mojej strony.

  02.09.2017

  SPOTKANIE RODZINNE SMARTNESS

  Jak co roku przybyło Was całkiem sporo! Było cudownie widzieć Was, porozmawiac choć chwilę. Mam nadzieję że uda mi się jakiś mały album ze zdjęciami skompletować. Tymczasem, już dziś zapraszam na kolejne!
  W roku 2018 odbędzie się ono z końcem maja, i ucząc się, od innych i od Was, od tego roku, czas już zacząć się bawić w bardziej zorganizowany sposób :-) Tym razem spotkanie pod tytułem "Beardie mały Claun". Więcej informacji podam oczywiście później.

  10.08.2017

  SZCZENIĘTA SALLY&LINDORA

  To szwedzko-brytyjskie małżeństwo doczekało się dzieci. Szczenięta pary CH Farmarens New Gossip - SALLY (imp.SE) oraz CH Roxilyn Christmas Truffle - LINDOR (imp.GB) urodziły się 10 sierpnia 2017 roku, czarne i brązowe. Zapraszam po więcej informacji do działu SZCZENIĘTA

  17.07.2017

  SZCZENIĘTA

  Maluszki miały swoją sesję zdjęciową. Więcej o nich znaleźć można w dziale SZCZENIĘTA

  BEZTERMINOWO OD 20.03.2014

  ZAGINĘŁA Mała Mi!!!

  NADAL - Każdego kto zauwazy gdziekolwiek psiaka podobnego do Małej Mi - BARDZO prosze o informację!!!
  telefon na który można dzwonić 24h/dobę! - 515 689 403. Dziś może mieć i dłuższe i krótsze futerko! Proszę o informację o ogłoszeniach szczenietach, ofertach Beardie, gdzie nie podaje się danych rodziców! Tel. właścicielki - Lidki 693 933 382

  09.07.2017

  Kolejny Champion w rodzinie!!!

  Na międzynarodowej wystawie w Warszawie, 08.07.2017 READY TEDDY Smartness ukończył młodziezowy championat Piękności!!! To juz kolejny champion któego tata jest mój importowany z Wielkiej Brytanii CH ROXILYN CHRISTMAS TRUFFLE - "Lindor". Ten cudowny nie tylko w budowie i ruchu ale co ważne, w naturze pies, przynosi mi wiele powodów do dumy. Kolejny już raz, dziękuję Karen Edwards, hodowla "Roxilyn", że pozwoliła wybrać, i przytulić do serca, i wziąć do domu tego kochanego misia.
  To nie koniec sukcesów na ringu w Warszawie. Kolejny juz raz przyniosła mi radość i dumę "Morgana" - JCHPL CHPL Morgengruss Smartness, wł. Iwona Giczela, zdobywając z tą przepięknie prowadzoną i przygotowaną sunią CAC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka, BOS oraz CRUFT"S QUALIFICATION!!! z serca podziękowania, bo tak miło jest wiedziec, że psiaki mojej hodowli są szczęśliwe i kochane a i dumę przynoszą :-)

  25.06.2017

  Kolejne Championy w rodzinie!!!

  Na międzynarodowej wystawie w Kołobrzegu, 25.06.2017 dwie suczki hodowli Smartness ukończyły championaty!!! Warunki na Championa Piękności Polski spełniła Klassy Lady Smartness, wł. Sandra Smółka oraz wystawiana przez Sławomira Smółka Pure Delight Smartness, która spełniła warunki na Młodzieżowego Championa Młodzieży. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa! dziekuję Sandro za opiekę i dbałość nad suczkami i piękne przygotowanie do wystaw.

  CHPL I Belive In You Smartness, wł. Anna Kurek, Zdobył kolejny do kolekcji certyfikat CWC oraz CACIB, Najlepszy Pies w Rasie!!! Brawo Aniu, miło widzieć jak Cię wystawy bawią :-) Dziękuję za kolejne sukcesy!

  17.06.2017

  SZCZENIĘTA

  21 czerwca, w pierwszy dzień lata Merci uszczęśliwiła mnie gromadką maluszków. Poród rozpoczął się popołudniem, a ostatnie maluszki przyszły już po północy. Jakkolwiek, datę narodzin, jako większości przyjmuję 21go :-) i tak to na świat przyszło 9 szczeniąt, czarno-białych, 4 pieseczki i 5 suczek. Więcej o nich znaleźć można w dziale SZCZENIĘTA

  17.06.2017

  WYSTAWY

  Uaktualniłam tegoroczne osiągnięcia na wystawach, zarówno moje jak i Smartnesiątek, które pojawiały się na ringach. Wszystkim bardzo dziekuję, bowiem to dla mnie duma i radość widzieć kochane, zadbane choć czasami lekko rozbrykane dzieciaki mojej hodowli i Was, kochanych właścicieli. Zapraszam do działu WYSTAWY

  25.05.2017

  SZCZENIETA

  Ciąża już potwierdzona, CH First Lady Smartness, czyli moja Merci, spodziewa się ostatniego swojego miotu szczeniąt! Informacje na ten temat w zakładce SZCZENIĘTA, niebawem pojawi się więcej informacji. Porodu spodziewam sie ok. 22.06.2017.

  24.04.2017

  SPOTKANIE RODZINNE SMARTNESS

  W ZWIĄZKU Z TYM, IŻ SANDRA WALCZY O ŻYCIE A BARDZO CHCIAŁA UCZESTNICZYĆ W SPOTKANIU, I JAK CO ROK PRZYWIEŹĆ TORT SMARTNESSOWY, OFICJALNE SPOTKANIE ZOSTAJE ODŁOŻONE!!! termin napewno nie będzie biski, przewiduję, iż wrzesień będzie realnym terminem, i tak jak w zeszłym roku bardziej dla nas przyjaznym :-)
  TERMIN ZOSTANIE USTALONY PÓŹNIEJ, W MIARĘ ROZWOJU SYTUACJI I MOŻLIWOŚCI SANDRY.
  Z góry proszę o wybaczenie i dziękuję za zrozumienie. Termin 3 maja jest aktualny dla wszystkich którzy chcą się spotkać nieoficjalnie, mój dom i ogrody są otwarte. Mały poczęstunek, kawa, herbata jest zawsze i dla każdego kto ma ochotę przywieżć malucha, i takiego co maluchem już nie jest do jego domu rodzinnego.


  W związku z popularnością FACEBOOK i jego możliwościami, bardzo prszę aby osoby należące do rodzinki Smartness załozyły tam konto, bo komunikacja jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Konto może Wam słuzyć tylko do kontaktu z nami, mamy własną grupę tajną, gdzie bez obaw możemy się komunikować. Do grupy dołączam osoby tylko ja, stąd nie ma mozliwości aby osoby spoza rodziny tam były. To takie nasze RODZINNE WIRTUALNE PODWÓRKO.
  Nie każdy odczyta wszystko co pojawia się na Facebook, stąd, choć staram się informować również na stronie, może się zdarzyć, że informacja tu, trafi troszkę później, więc, serdecznie polecam i zapraszam na FB :-) nie jest doskonały, ale bardzo użyteczny.

  25.03.2017

  SZCZENIĘTA

  25 marca narodził się kolejny miot Lindora (CH Roxilyn Christmas Truffle imp. GB) Mamusią jest JCH Ice Princess Smartness

  Narodziło się 10 szczeniąt, 3 suczki (2 brązowe i 1 czarna) oraz 7 pieseczków (5 brązowych i 2 czarne), wszystkie zdrowe, śliczne, duże. Zapraszam na stronę właścicielki szczeniat www.beardedmelody.pl

  17.03.2017

  Międzynarodowa Wystawa Katowice, start niezwykle obiecujący, dla mnie ogromna radość i duma, szczególnie, że sędzią był pan Johan Andersson ze Szwecji, hodowla Bearded Collie Alistair, i był małą DoDo zauroczony :-)

  PURE Gold Smartness (9,5 m-ca) klasa młodzieży, lok 1, ocena doskonała, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior, BOS (Best Opposite Sex = Najlepszy Płci Przeciwnej)wyróżniona w konkurencji BIS Junior - lokując się w czołówej, wybranej 6-tce najlepszych pośród młodzików grup I, V, VI, X

  Jej ojciec Lindor, CH Roxilyn Christmas Truffle, w klasie championów, wygrywając w klasie otrzymał lokatę 1, ocenę doskonałą, CWC, CACIB, tytuł Najlepszego Psa oraz Zwycięzcy Rasy (BOB - Best of Breed).

  12.02.2017

  32E SPECIALE Berger Britannique et Australian Shepherd Club Luxembourg

  PURE LADY Smartness (8,5 m-ca) Sędzia: Claude Ritter (Fr), klasa szczeniąt, lok 1, ocena wybitnie obiecująca, debiutowała ze swoją właścicielką w ringu Anną Wasilewską i zdobyła tytuł Najlepsze Szczenię w rasie, BEST IN SHOW puppy!!!
  Jej domowa siostra NAOMI Smartness w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą z lokatą 3. - GRATULACJE!!!

  8.02.2017

  SMARTNESS FAMILY MEETING 03.05.2017

  Jak co roku zapraszam serdecznie na SPOTKANIE RODZINNE SMARTNESS! Możecie zaprosić znajomych, których chcecie widzieć i którzy lubią Smartnesiaków :-)
  Jakkolwiek samo rodzinne spotkanie przewidziane jest na 3 maja, to wychodząc na przeciw prośbom - jest i coś więcej przy okazji spotkania.
  W programie przewidziany:

  • Dzień 1 - 1 maja 2016 - HAIRY DAY - czyli grooming po smartnessowemu
  • Dzień 2 - 2 maja 2016 - SMART SHOW MUST GO ON - czyli handling od podszewki
  • Dzień 3 - 3 maja 2016 - MAFIA SMARTNESS RZĄDZI :-)

  Bardziej szczegółowe informacje podam nieco później, być może warsztaty groomingowe czy handlingowe będą wymagały jakiegos datku, ale o tym jak tylko poustalam dokładniej z osobami współprowadzącymi.
  Samo spotkanie rodzinne oczywiście bez opłat, każdy przywozi co chce i lubi, w ilości jak dla siebie, bo po "wymianie towarowej" i tak dużo zostaje :-)

  • Kwestia obiadu - zamawiamy z dowozem
  • Kwestia krzesełek - jak kto ma - mile widziany z krzesełkiem, jak nie ma - damy radę :-)
  • Kwestie hotelowe i agroturystyczne - każdy we własnym zakresie, jakkolwiek chetnie pomagam i napewno zamieszczę listę miejsc, gdzie swobodnie można przenocować z psem.

  w razie pytań - mail: smartness.beardies@gmail.com tel. +48 515689403

  5.02.2017

  III KWPR Brodnica, oddział Toruń

  JChPl NADIA Smartness (Winnie, 15 m-cy) klasa pośrednia, lok 1, ocena doskonała, Sędzia: p. Beata Klawinska (PL) Handler: Ola Niemirowicz-Szczytt (10 lat) Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Rasy, CWC. III BIS gr I - GRATULACJE!!!

  03.02.2017

  Uaktualnienia

  Rozpoczęły się ferie, więc troszkę więcej czasu na sprawy inne, równie ważne. Między innymi uaktualnienia strony. Dział wystaw jest obecnie rozszeżony i uaktualniany. Pojawiają się również osiągnięcia psiaków mojej hodowli za 2016 rok. Dziękuję wszystkkim!
  Wszystkich właścicieli beardetów mojej hodlwli bardzo proszę o nadsyłanie wszelkich osiągnięć, zwycięstw na wystawach ale i w innych sportach, konkurencjach. Większość daje mi znać na bieżąco, ale w podsumowaniu roku może coś umknąć, a niechciałabym nikogo pominąć :-)

  Mała Goldi, jako że została w domu otrzyma sporą dozę zajęć ale też i własną stronę. Najwyższy czas na stronę Nanette (miot N), choć nie jest suczką hodowlaną, ma bardzo specjalne miejsce w moim sercu i całej rodzinie. Tak więc spodziewać się można czegoś nowego na stronie.

  15.01.2017

  Nowy Rok i dobre wiadomości

  Będą kolejne szczenieta w rodzinie. Lindor CH Roxilyn Christmas Truffle (imp.GB) ma juz zaplanowaną randkę. Więcej o tym bedzie na stronie zapowiedzi miotów. Szczeniąt można się spodziewać z końcem marca 2017. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego. Wcześniejsze zamówienia (wstepne, bo realne potwierdzenie następuje kiedy szczenięta już są na świecie) pozwoli na pierwszeństwo w wyborze szczeniaczka.
  Tak więc radośnie i z pozytywnymi emocjami rozpoczynam ten rok :-)

  25.12.2016

  Boże Narodzenie

  Boże Narodzenie… Zdrowych i miłych, pełnych miłości i zrozumienia!
  … był czas kiedy w gonitwie świątecznej zapominałam się, i mówiłam, jak czułam, że nie lubię tych Świąt. Teraz zupełnie inaczej o tym myslę. To Boże urodziny, nieprawdaż? nie da się pominąć, można zapomnieć, można nie obchodzić ale są. Za każdym razem przychodzi refleksja i… od wielu już lat wiem, że są to naprawdę magiczne Święta a ja miałam szczęście w tych dniach doświadczać tego, co wydawało się niemożliwe.
  25 grudnia 1980 roku dostałam swój Wymarzony prezent, pierwszego psa, sunię którą nazwałam Cora. Miałam 17 lat… tak długo czekałam, że zwątpiłam w ralność marzenia, a jednak. Teraz też wiem, że łatwiej mi sprawić przyjemnośc komuś, niż przeżyć raz jeszcze to wzruszenie, te łzy, ten ścisk w sercu… ja to już miałam, pora na innych :-)
  25 grudnia 2013 roku, narodził się miot z mojego wymarzonego i oczekiwanego skojarzenia, jedno ze szczeniąt później przyjechało do mnie - to Lindor :-) Wszystkiego Najlepszego piesku mój kochany, toć masz dziś urodziny!!! 100 lat!
  25 grudnia 2015 roku, minęło pierwsze 48 godzin po operacji małej Nanette, wiedziałam, że wyprosiłam u Boga swój prezent :-) Dziś ma już rok, od urodzenia i powtórnego "odrodzenia" - 100 lat malutka :-) moja maskotko :-)
  było wiele takich dni, takich Świąt, gdzie mój syn mówił "nie wierzę w Gwiazdora", i gdzie moja odpowiedź znajdowała potwierdzenie pod choinką - "Michaś, on jest, tyle że nie cielesny, ale albo daje możliwośc i pomysł nam do spełnienia czyjegoś marzenia, albo nie, przecież on sam nie jest w stanie być wszędzie, a poprzez nas jest :-) a realizacja marzeń przecież odbywa się w czasie, więc i łatwiej"
  Kochani, którym chciało się przeczytać tą małą "spowiedź" - wszystkiego co najlepsze! Oby te Święta przynosły Wam to co obiecują!

  15.08.2016

  Spotkanie rodzinne SMARTNESS

  10-11 września 2016 roku, czyli drugi weekend września odbędzie się u mnie, czyli w domu rodzinnycm wszystkich Beardie Smartness nasze coroczne spotkanie. Przywozimy ze sobą dobry humor, i co lubimy, co chcemy, w ilości jak dla siebie, wtedy i tak zazwyczaj jest za duzo :-) W planie Beardeci tort autorstwa i wykonania Sandry, ognisko, kiełbaski będą, obiad czy inne posiłki zamówimy w Oberży i przywiozą nam na miejsce. W Oberzy są również noclegi, miłe czyste pokoje na pięterku.
  Czujcie się zaproszeni i przyjeżdżajcie. Jesli posiadacie - weźcie krzesełka turystyczne, nie ma koniecznoci wcześniejszej rezerwacji ale jak uprzedzicie - bedzie fajnie :-)

  W przypadku pytań oczywoście zawsze telefon - 515689403.

  27.07.2016

  SZCZENIĘTA

  W hodowli obecnie są szczenięta z dwóch miotów. Pierwsze maluszki urodziła LaPerla - CH.Glamis Castle Smartness 26.05.2016, 11 szczeniąt, 5 czarnych i 6 brązowych. Więcej na podstronie SZCZENIĘTA, oraz na jej blogu KLIKNIJ TU

  Toffifee - MłZwPL ZwPl MłCHPL CHPL Eden Smartness swoje szczenięta urodziła 11.06.2016. Jest 9 szczeniąt, 4 czarne 6 brązowych. Więcej informacji również w dziele szczeniąt a o tych właśnie maluszkach więcej znajdziecie na blogu pośwęconym szczeniętom Toffefee. KLIKNIJ TU

  Ojcem obu miotów jest mój import z Wielkiej Brytanii CH. Roxilyn Christmas Truffle LINDOR.

  To już ostatnie mioty tych suczek, i ostatni raz tak wiele. Moje hodowlane plany, wizje… o tym na podstronie SZCZENIĘTA

  28.05.2016

  SZCZENIĘTA

  Kochana LaPerla - CH. Glamis Castle Smartness dała na świat 26 maja 2016 r kolorowy miot szczeniat! 11 maluszków, 6 brązowych, 2 czarne i 3 niebeskie! Zapraszam na stronę szczeniąt oraz bloga gdzie w miarę (jak czas i sytuacja pozwalają) zamieszczam informacje dotyczące tegoż miotu.

  Blogg poświęcony szczeniętom Lalusi - bieżącym, oraz poprzednich jej i jej przyjaciaciółki Sally

  Kolejny miot niebawem, Toffifee - CH Eden Smartness jest w zaawansowanj ciązy. Narodzin spodziewam sie około 9 czerwca 2016 r.Blogg pośwęcony szczeniętom Toffefee i Merci. Merci swoje odchowała teraz pora na Tofciowe :-)

  Zapraszam na blogi, gdzie co kilka dni wstawiam wiadomości dla tych co już mają swoje marzenia o posiadaniu bearded colle, o bieganiu z nim, sporcie, o wystawach i dla tych co szukają psa dla siebie... jeśli Beardie Cię zauroczył...,jeśli szukasz, zadzwoń tel. 515 680 403 :-)
  Kolejne plany już się klarują i niebawem w sekcji szczeniąt i planów pojawi się więcej informacji. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu i wstępnej, niezobowiązującej rezerwacji, ale dającej szansę na wybór w pierwszej kolejności.

  20.02.2015

  SZCZENIĘTA

  Prawie wszystkie maluchy cieszą już swoje nowe rodziny, niebawem powstanie stronka z relacjami od maluchów, tak aby choć odrobinę odsłonić kurtynę dla tych co zastanawiają się nad psem rasy bearded collie, nad szczenięciem, jaki on będzie? czego się spodziewać, jaki jest ten Bearded Collie jako szczenię? zaglądajcie tu i na blogi ostatnich miotów:

  Blogg pośwęcony MERCI i jej szczeniętom, ur. 17.10.2015

  Blogg poświęcony SALLY i o jej szczeniaczkach, ur. 22.10.2015

  Tymczasem w domu są jeszcze dwie suczki, dla których szukam kochających rodzin, które będą mogły realizować swoje marzenia o posiadaniu bearded colle, o bieganiu z nim, może i o sporcie? aglity? a może chcą sił spróbować na wystawach? obie są przeurocze i bardzo obiecujące, więc... jeśli szukasz, zadzwoń tel. 515 680 403 :-)
  Kolejne plany już się klarują i niebawem w sekcji szczeniąt i planów pojawi się więcej informacji. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu i wstępnej, niezobowiązującej rezerwacji, ale dającej szansę na wybór w pierwszej kolejności.

  05.11.2015

  SZCZENIĘTA!!!

  Serwer na chwilę był zablokowany ale już wszystko wróciło do normy, więc i strona została zaktualzowana. Zmiany dotyczą planów oraz bieżących miotów. Najszybciej informacje pojawiają się na poszczególnych blogach, zapraszam.

  Blogg pośwęcony MERCI i jej szczeniętom, ur. 17.10.2015

  Blogg poświęcony SALLY i o jej szczeniaczkach, ur. 22.10.2015

  25.10.2015

  SZCZENIĘTA!!!

  Miło mi poinformować o przyjściu na świat kolejnych miotów w mojej hodowli. Merci ma 9 szczeniąt, 4 pieseczki i 5 suczek, czarne z białymi pięknymi znaczeniami. Dumnym tatą jest Lindor, imp. GB - JCHPL Roxilym Christmas Truffle, Sally powiła 8 czarno białyh beardecików, równie piękniych i pięknie umaszczonych, po połowie sunie i pieseczki. Więcej informacji na stronie o szczeniakach PLANOWANE MIOTY

  Blogg pośwęcony MERCI i jej szczeniętom, ur. 17.10.2015

  Blogg poświęcony SALLY i o jej szczeniaczkach, ur. 22.10.2015

  02.10.2015

  Uaktualnienia

 • Nowe informacje na stronie zapowiedzi szczeniąt PLANOWANE MIOTY

 • nowości na blogu o spodziewanych maluszkach MERCI
 • nowości na blogu o spodziewanych maluszkach SALLY
 • 25.08.2015

  Uaktualnienia

 • Nowe informacje na stronie zapowiedzi miotów
 • Uaktualnienia w dziale linków, nowosci na kanale YOUTUBE - Świat Smartness
 • Uaktualnienia w dziale wystaw

 • 10.04.2015

  Uaktualnienia

 • Wystawy 2015 i 2014 - uaktualnione
 • Uaktualnienia w hodowli, strona Lindora - MłCHPL Roxilyn Christmas Truffle już działa
 • Uaktualniona strona galerii, nareszcie działa :-)

 • 05.04.2015

  wieści z ringów - WYSTAWA o ZWYCIĘSTWO SZWECJI, Szwecja

  Kolejny sukces przepięknej Sary, INT SE NO DK FI U CH NORDJV-08 NORDV-08, -11 FI V-09 He W-11 Duchess Montebello Smartness, sędziowana przez specjalistę rasy Nine Lönner-Andersson hodowla Alistair) otrzymała kolejny tytuł Zwycięzcy!!! - jej lista zwycięstw jest ogromna, jestem taka szczęśliwa, taka dumna! Ma wspaniały dom, Ulrica ją uwielbia a ona poza Ulricą nie widzi świata. Cudownie.
  Jej wnuk, Farmarens Set In Stone, zdobył swój pierwszy certyfikat na championa, był drugim najlepszym psem na wystawie, otrzymując tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Szwecji! Moje serdeczne gratulacje!

  05.04.2015

  WIELKANOC 2015

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, CO NIOSĄ TE PIĘKNE ŚWIĘTA, WSZELAKICH ŁASK I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA KAŻDY DZIEŃ!

  29.03.2015

  wieści z ringów - LUXEMBOURG - Wystawa Międzynarodowa

  Wieści od Marity i Gordona - Gordon (King of Scotland Smartness), lokata 2, oc. doskonała, w bardzo dużej i mocnej stawce młodzieży. Gratuluję!

  19.03.2015

  Międzynarodowa Wystawa Katowice

  LINDOR JCHPL Roxilyn Christmas Truffle został najlepszym w rasie juniorem, otrzymując tytuł Najlepszy Junior w Rasie. Mój "mały" boy, zaprezentował się całkiem ładnie :-) to już chyba ostatnia wystawa w młodzieży.

  15.03.2015

  HONOROWA ODZNAKA ZWIAZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE

  Dziś, tj. 15 marca 2015 miałam przyjemność odebrać kolejną, SREBRNĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ ZWIAZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE za szczególne osiągnięcia hodowlane. Na co dzień cieszy mnie, kiedy mojej hodowli, moje kochane psiaki są niemal nierozpoznawalne tak z wygladu jak i zachowania przez osoby ze mną współpracujące, bo jakaż większa duma i radośc, jeśli osiąga się w hodowli to co zamierzone?
  Teraz potwierdzeniem tego kolejna wg przepisów odznaka ZKwP. Jest nagrodą ale i zobowiązaniem aby to co robię robić jeszcze lepiej. Dziękuję kierownikowi sekcji psów Pasterskich oddziału Poznańskiego za nominację, Zarządowi Oddziału Poznańskiego ZKwP za przychylenie się do wniosku i pozytywną weryfikację a Zarządowi Głównemu Związku Kynologicznego za jego akceptację. Z dumą będę nosiła tę odznakę przez następne lata pragnąc nie zawieść zaufania.

  15.03.2015

  wieści z ringów - Wystawa Krajowa Włocławek

  Wieści od Doyty i Bendera - Wystawa Krajowa Włocławek, sędzia Małgorzata Supronowicz, Bender, Keep Smiling Smartness został najlepszym w rasie psem, z certyfikatem na Championa Polski oraz otrzymując tytuł Zwycięstwo Rasy! Gratuluję!

  08.03.2015

  Międzynarodowa Wystawa w Drzonkowie

  Kolejny sukces mojego kochanego psiaka Lindora, Roxilyn Christmas Truffle. Ten brązowy chłopczyk podoba się i budzi bardzo wiele pozytywnych emocji.
  Dziś sędzina Małgorzata Hałas przyznała mu kolejny do kolekcji już tylko tytuł Zwycięzcy MłodZieży, Najlepszy Junior. Kolejny medal do kolekcji złotych :-) Młodzieżowego Championa Piękności już ma :-)

  01.03.2015

  Wystawa Championów Leszno 2015

  Wystawa tylko dla Championów, a że Lindor, Roxilyn Christmas Truffle jest już zatwierdzonym Championem, to się zgłosiliśmy na tę uroczystość. Pięknie się zaprezentował, otrzymał w zamian tytuł najlepzeg psa w rasie, CWC oraz Zwycięstwo Rasy. CWC na razie się jeszcze nie liczy, bowiem Lindor jest za młody (nie ma 15 miesięcy), ale i tak iło jest do kolekcji już odłozyć :-)
  Urpczystość wystawowa bardzo piekna, sporo ładnych psów, sporo znajoych, ot, bardzo miło spędzona niedziela :-)

  11.02.2015

  Aktualizacje

  Czas na aktualizacje. W dziale SZCZENIĘTA, strona bieżących miotów, planów oraz miotów Smartness zostały zaktualizowane. Niebawem kolejne strony, zimowy czas sprzyja nadganianiu zaległości :-)

  24.01.2015

  Plany na 2015 rok

  Wszystkich zaglądających na moją stronę witam w tym nowym roku 2015, życząc aby był rokiem dobrym i pełnym miłych chwil. W hodowli - czas kolejnych planów, korekty wcześniejszych, kolejne mioty mam nadzieję na lato 2015. Dokładniejsze informacje już niebawem.
  Tymczasem rozpoczynamy sezon wystawowy, mam nadzieję z sukcesami :-) Zgłosiłam moje kudłate na pierwsze wystawy, więc do zobaczenia! :-)

  30.11.2014

  Szczenięta na 5 tygodni!

  Maluchy rosną zdrowo, a czas mija szybko, mają już 5 tygodni, większość ma już sobie przypisane nowe rodziny, tylko jedna brązowa suczka jest jeszcze dostępna. Zapraszam do galerii zdjęć pięciotygodniowych maluchów

  25.10.2014

  Narodziny szczeniąt!

  W sobotę, 25.10.2014 Bella - CH. Howkeye Belle Smartness powiła swoje pierwsze szczenięta. Urodziło się 6 szczeniat, 2 pieseczki i 3 suczki brązowe oraz jedna czarna suczka. Po wiecej informacji zapraszam do działu SZCZENIĘTA, dodano galerię zdjęć.

  20.10.2014

  2 x Poznań, 2 Zwycięstwa Polski!

  Jak co roku jesienią w Poznaniu odbywa się najważniejsza wystawa w Polsce, Międzynarodowa Wystawa Psów o Zwycięstwo Polski. Towarzyszy jej od kilku lat druga wystawa miedzynarodowa. W tym roku zgłoszony był Lindor, moja młoda "Gwiazdeczka", urokliwy młody pies w klasie młodzieży, ma niespełna 10 miesięcy oraz ukochana Merci w klasie championów, jako że tego tytułu jeszcze nie miała :-) .
  Poznań 18.10.2014 Wystawa Międzynarodowa:

  • Merci - CH.First Lady Smartness, wygrała klasę championów z certyfikatem CWC oraz res.CACIB
  • Lindor - Roxilyn Christmas Truffle - zwyciężył w klasie młodziezy zdobywając tytuł Zwycięzcy Młodziezy oraz Najlepszy Junior, w konkurencjach finałowych BIS - Junior zakwalifikował się do 3 najlepszych pośród bardzo wielu młodych psów grupy 1 (pasterskie).


  Poznań 19.10.2014 Wystawa Międzynarodowa o ZWYCIĘSTWO POLSKI:
  • Merci - CH.First Lady Smartness, wygrała klasę championów z certyfikatem CWC oraz CACIB, została Najlepszą Suczką oraz BOS (najlepszy pies płci przeciwnej), została ZWYCIĘZCĄ POLSKI i otrzymała kwalifikację na CRUFTS 2015!!!
  • Lindor - Roxilyn Christmas Truffle - ponownie zwyciężył w klasie młodzieży zdobywając tytuł MŁODZIEZOWY ZWYCIĘZCA POLSKI oraz Najlepszy Junior, kwalifikację na CRUFTS 2015!!!

  LINDOR - moja kochana czekoladka, exclusive sort :-) tymi zwycięstwami spełnił warunki na MŁODZIEZOWEGO CHAMPIONA POLSKI!!! 3 wystawy miedzynarodowe, Wrocław, 2 x Poznań i... Champion!!!
  Takim to sposobem, Lindor zaraz po rozpoczęciu swojej drogi w klasie młodzieży uzyskał MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI & MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU Jestem naprawdę bardzo, bardzo szczęścliwa i dunma, kolejny już raz zdobywając takie tytuły! Podziekowania dla sędziów za uznanie.

  21-27.09.2014

  Sukcesy na wystawach

  21.09.2014 r. Klubowa Wystawa Ras Pasterskich Niepolskich, sędzia gościnnie ze Szwecji, Johnny Andersson, First Lady Smartness (Merci) została KLUBOWYM ZWYCIĘZCĄ z oceną doskonałą, certyfkatem na championa i tytułem BOS (Best Opossite sex/Najlepszy Płci Przeciwnej) Zwycięzcą Rasy został młody gentelman KEEP SMILING Smartness (Bender), synek mojej Princessy i Harrego (patrz, szczenięta, miot K), zgłoszony w klasie młodziezy został MŁODZIEZOWYM ZWYCIĘZCĄ KLUBU z oceną doskonałą i przyznanym oczywiście certfikatem na młodziezowego championa. Brawa dla Doroty, jego właścicielki, spisali się naprawdę na medal :-)
  Moja kolejna, czekoladowa radość - LINDOR - importowany z Wielkiej Brytanii - Roxylin Christmas Truffle był najlepszym szczenięciem w rasie, za młody aby startowac jako młodzież :-) spisał się świetnie, zjednując sobie całkiem spore grono fanów :-) .

  27.09.2014 r. Międzynarodowa wystawa we Wrocławiu, sędzia Andrzej Tyburzyl/PL, tu był zgłoszony tylko mój nowy członek rodziny, LINDOR, Roxilin Christmas Truffle już w klasie młodzieży, wygrał zdobywając swój pierwszy międzynarodowy tytuł ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY oraz NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE, to pierwszy krok do tytułu Championa Młodziezowego Polski.

  BEZTERMINOWO OD 20.03.2014

  ZAGINĘŁA Mała Mi!!!

  Każdego kto zauwazy gdziekolwiek psiaka podobnego do Małej Mi - BARDZO prosze o informację!!!
  telefon na który można dzwonić 24h/dobę! - 515 689 403 lub Tel. właścicielki - Lidki 693 933 382
  Prowadzone są poszukiwania, nadal jej nie znaleźliśmy, Szaro-biała, mia ła wtedy włos półdługi, na lewym uchu tatuaż N107, ma czip. Błagam o wszelką pomoc i udostępnianie informacji dalej.

  Zaginęła z końcem marca 2014 roku w okolicach Nowego Miasta pow. Płońsk.  Nagroda za pomoc i znelezienie!

  15.08.2014

  AKTUALNOŚCI na stronie

  SZCZENIĘTA - przyszły na świat nocą 2 lipca 2014. Po więcej informacji zapraszam do działu SZCZENIĘTA, na blogu tego miotu w miarę sukcesywnie dodawane są bieżące informacje.

  AKTUALIZACJE - Wiosną tegoż roku przybył nowy członek rodziny, Lindor, Roxilin Christmas Truffle. Brązowy Pieseczek zadomowił się cudnie, i powoli wprowadzam jego dane na stronę. W dziale HODOWLA jest już dodana jego strona. Dodane są też najnowsze GALERIE GALERIE zdjęć. Zapraszam.

  18.04.2014

  WIELKAANOC 2014

  Zdrowych, miłych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, oby urok i czar tych Świąt pozostał w sercach na długo, aby marzenia się pospełniały budując nadzieję na kolejne spełnienia :-)

  Świątecznie, z życzeniami Wesołych, radosnych Świąt Wielkoanocnych

  12.04.2014

  Uaktualnienia w dziale PORADY

  dodano kilka słów o literaturze i produktach przydatnych w wychowywaniu i współistnieniu z naszymi podopiecznymi Beardie. Warto poczytać, wiedzieć, zapamietać i korzystać kiedy nadarza się okazja z tego co oferują. Przeczytane, sprawdzone, godne polecenia :-)

  05.02.2014

  Nowa, mała, brązowa nadzieja

  Czas płynie, jedne okazje mijają, inne nadchodzą, a marzenia są i będą, i są po to by je spełniać. Z końcem stycznia pojechałam do Wielkiej Brytanii, aby wybrać sobie jedno z nich :-)

  Na razie mały brązowy, kudłaty chłopczyk jest jeszcze z mamą i rodzeństwem, ale zapewne niebawem dołaczy do mojej rodzinki, i otrzyma najlepsze lekcje od wujaszka Grega.


  Tym razem, po raz pierwszy w mojej hodowli, choć nie w życiu, jest czekoladką w kolorze, i otrzymał kolejne słodkie imię Lindor, jak ekskluzywne, cudowne czekoladki Lindt Lindor.

  Więcej zdjęć, filmików, informacji o Lindor już niebawem :-) Na teraz mogę tylko dodać, iż jego rodowód to wspaniałe zwierzęta i linie zupełnie nie skojarzone z moimi, jak również większością Beardie obecnych w Europie i na świecie.

  19.01.2014

  Szczenięta, kolejne plany

  Maluszki już pojechały, jeszcze tylko "Tomcio Paluch", King of Hearts cieszy mnie swoją obecnościa do jutra. Wszystkim maluchom i ich właścicielom życzę aby te małe kudłate szczęścia wniosły radość i spełnienie, aby zdrowo i szczęśliwie towarzyszyły Wam przez długie, długie lata! Do zobaczenia i usłyszenia!!!

  Tymczasem powracamy do naszej rzeczywistości, pracy w dogo, codziennych dłuższych spacerów, no i planów hodowlanych, bo niebawem LaPerla i Sally kończąc 3 latka rozpoczną swoje dorosłe życie, miejmy nadzieję ucieszą nas kolejnymi maluszkami :-)

  31.01.2013

  Szczęśliwego Nowego Roku 2014!

  Żegnając 2013 ty rok, życzę wszystkim słońca w sercu, uśmiechu na co dzień, wszelkiej pomyślności i zdrowia aby korzystać z życia!

  26.12.2013

  BOŻE NARODZENIE

  Wszystkiego najlepszego! Zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności! Niechaj u wszystkich będzie tak radośnie i beztrosko jak w domu Smartness :-)

  Wigilia Bożego Narodzenia

  Bożonarodzeniowy poranek

  Po więcej informacji i najnowsze wieści zapraszam do działu SZCZENIETA

  08.11.2013

  Narodziły się szczenięta

  8 listopada narodziło się w hodowli 10 czarno-białych szczeniąt, 5 suczek i 5 pieseczków. Mama i szczenieta czują się dobrze. Zapraszam do galerii maluszków

  Miot K - narodziny

  Indyvidualne zdjęcia szczeniat, dzień 2

  Po więcej informacji i najnowsze wieści zapraszam do działu SZCZENIETA

  13.10.2013

  Dream Weaver z Agnieszką zwycięzcami w Dogtrekkingu!

  I miejsce w rodzinnej kategorii dogtrekkingu !!! W domu nazywany "Dream", dla mnie zapamietany jako "serduszko w miocie", dziś ma krótką fryzurkę, i trenuje ze swoją rodziną biegi z psem. Jako młodzieniec ukończył Polaski Championat Młodzieży, potem dorosły Championat Polski, i jakos mu to ani ciązy ani przeszkadza :-) BRAWO Agnieszko, brawa dla całej rodziny!!! Jestem przeszczęśliwa!

  12-13.10.2013

  Wieści z Wielkiej Brytanii - Lincoln Najlepszym szczenięciem w Doncaster

  Lincoln - Just Brilliant for Roxilyn Smartness mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii w

  hodowli ROXILYN, kolejny ucieszyła Karen Edwards wygrywając na Otwartej Wystawie: Best Puppy at SCBCC Open Show at Doncaster, sędzia: George Pope (Medmerry). Wspaniałe Wieści! Podziękowania kieruję do sędziego, za takie miłe wyróżnienie. Dziękuję Karen, tak trzymać! Gratulacje!!!

  01.10.2013

  Wieści z Wielkiej Brytanii - Just Brilliant for Roxilyn Smartness - Best In Match!!!

  Wygrał na swojej pierwszej wystawie Best Puppy in Match oraz został wybrany na Zwycięzcę Best In Match! To wspaniała wiadomość! Jestem bardzo, bardzo dunma :-) Karen Edwards, hodowla Roxilyn, Wielka Brytania, kocha go nad życie :-) a on jej się całkiem ładnie za to odpłaca! Dziękuję Karen, tak trzymać! Gratulacje!!!

  05.10.2013

  Princess zostanie wkrótce mamą!

  6 września 2013 roku Princess miała randkę z uroczym Harrym, CH Nobility Mr. Harry Brown. Ciąża jest już potwierdzona. Zapraszam do działu SZCZENIĘTA

  01.09.2013

  2 x BIS BABY dla Roxany!

  31.08.2013 53 Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Roxana Ice Quinn Smartness, po raz pierwszy w ringu wystawowym, zarówno ona jak i jej właścicielka - Pani Joanna!
  Roxana od sędziego Pawła Bonieckiego otrzymuje ocenę: Wybietnie Obiecująca oraz tytuł najlepsze Baby w rasie. Ale to nie koniec sukcesu! Pani Joanna z Roxaną wywalczyły u Norweskiej sędziny tytuł BEST BABY całej wystawy!!!

  01.09.2013 III Krajowej Wystawie Psów Pasterskich Ras Brytyjskich, tym razem u sędziego z Danii, Tomasa Rohlina, zachwycony malutką jeszcze Roxaną, daje jej ocenę Wybitnie obiecującą ponownie i tytuł Najlepszego Baby w Rasie :-), i tym razem nie na tym koniec, sędzina Lisbeth Campbell/NO uznaje Roxanę za Najlepsze Baby Wystway - BEST IN SHOW Baby!!!

  Z radością i dumą dzielę się tą wspaniałą nowiną, ślę uściski i podziękowania dla Pani Joasi oraz Roxanki!

  27.08.2013

  Mailow Zwycięzcą Niemiec!!!

  Wystawy miedzynarodowe (CACIB) w Lipsku/Niemcy. Mailow - Grand Finale Smartness, po raz pierwszy w klasie otwartej. Rezultat: sobota, oc.doskonała, lokata 2. Niedziela, oc.doskonała z wnioskami na championa VDH i CAC (klubowy), oraz CACIB! (certyfikat na championa miedzynarodowego) tytuł: GERMAN WINNER 2013(Zwycięzca Niemiec).
  Mailow ma dopiero 2 lata 5 miesięcy, a już wypełnił warunki na Champiiona Niemiec narodowego i klubowego! Jestem z niego bardzo dumna, i szczęśliwa z podjętej decyzji aby zamieszkał z Hanne Wolf (Niemcy).

  20.08.2013

  Luna (Gracious Lady Smartness) Psem pasterzem!

  Dziś rano otrzymałam przemiła wiadomość od Państwa Iwony i Krzysztofa Sałata, Lunka oraz jej przuyszywana siostra Fibi zdały dziś test na użytkowego psa pasterskiego HWT! Rok temu zdała taki test jako junior! Wszystkiego dobrego kochani, i powodzenia teraz już na zawodach! Sedzia z Francji chwalił je nie tylko za pracę, ale za radość jaką niesie im ten rodzaj pracy i za inteligencję i myślenie przy pracy z owcami. Radość i duma to uczucia którymi się teraz dzielę! Brawo i dziękuję kochani!

  19.08.2013

  Kleszcze, pchły, komary...

  Dodałam artykuł na stronie informacji "O Beardie", dział porad. - O Beardie - porady

  "Na kłopoty z insektami, kleszczami, pchłami, komarami" - tekst własny: Na kłopoty z insektami

  11.08.2013

  Totti - Najlepszą suczką w Sopocie!

  Wystawa międzynarodowa, Totti - Her Majesty Smartness, oc. doskonała, CWC, CACIB! Brawo Pani Aniu! coraz bliżej do championatu Polski :-) no i start interchampionatu! Gratuluję zwycięstwa!

  Strona domowa Totti i jej rodzinki

  09.08.2013

  Szczęnieta - uaktualnienia

  Uaktualniono informacje dotyczące szczeniąt w hodowli - planowane mioty

  17.07.2013

  Szczęnieta - nowe fotki Jasperka

  Galeria zdjęć pieseczka, synka Toffifee i Basiego - Jasper Smartness

  13.07.2013

  Sukces na międzynarodowej wystawie w Warszawie

  sędzia: Katarzyna Fiszdon/PL
  MERCI - JCHPL PLCH Mł.Zw.Klubu Zw.Klubu First Lady Smartness - CACIB, Zwycięzca Rasy!
  SALLY - JCHPL Farmarens New Gossip - CWC oraz res.CACIB! czym ukończyła swoją drogę do tytułu Championa Piękności Polski!

  29.06.2013

  Dobre wieści z międzynarodowej wystawiy w Szczecinie

  sędzia: J.Gajewski/PL
  La Perla - JCHPL Mł.Zw.Polski Glamis Castle Smartness (klasa otwarta) - CWC, res.CACIB! - i tym samym spełniła warunki na Polskiego Championa Piękności!
  jej siostra LUNA - Gracious Lady Smartness uplasowała się na miejscu drugim również z oceną doskonałą, Bella - JCHPL Howkeye Belle Smartness w kasie pośredniej również doskonała na drugiej pozycji

  27.07.2013

  Wyniki badań na dysplazję - 2 x HD-A!

  Dziś zostały prześwietlone w kierunku dysplazji moje dwie suczki LaPerla (Glamis Castle Smartness) i Sally (Farmarens New Gossip), obie otrzymały wynik najlepszy z możliwych - HD-A, jestem szczęśliwa do granic!

  23.06.2013

  Cudowna wystawa i spotkanie we Wrocławiu!

  sędzia: Mrs. Brenda Banbury/GB
  La Perla - JCHPL Mł.Zw.Polski Glamis Castle Smartness (klasa otwarta) - CWC! - to kolejny, drugi certyfikat wystawowego championa (CWC).
  BELLA - JCHPL Howkeye Belle Smartness (klasa pośrednia) - CWC - podobnie jak LaPerla ma już dwa certyfikaty na championa piękności Polski, teraz do jego ukończenia potrzeba nam tylko jednego ale...dopiero za pół roku :-)
  SALLY - JCHPL była tylko gościnnie, jakkolwiek podobała się bardzo angielskiej sędzinie, która... miała mały żal, że jej własnie w ringu nie było :-) Jestem dumna z mojej łodkiej Sally.
  Szczególne podziekowania dla Pani Anny Pulikowskiej-Klimonda, jak również dla organizatorów, za zaproszenie na tę wspaniałą imprezę, cudowny wieczór z imprezą Nocy Świętojańskiej, na przepięknym ogrodzonym, pokrytym śliczną trawą terenie!

  03.06.2013

  Aktualizecje

  Uaktualniłam stronę miotów Grega - Int PL DK VDH-DE Club-DE CH Bundessieger Dortmund World Veteran Winner Saudade De Shaleemar.

  Dodano miot w hodowli Egida Ateny oraz obecny w hodowli.

  01.06.2013

  DZIEŃ DZIECKA

  Wszystkim dzieciom Smartness życzę, aby ten dzień był radosnym, pełnym pozytywnych emocji i wrażeń, niech będzie pełen niespodzianek, merdających ogonków i uśmiechu, tego Beardecoego i ludzkiego! Galeria Dznia Dziecka

  31.05.2013

  SZCZENIĘTA - mioty I oraz J

  Maluchy już mają swoje imiona, większość nie tylko rodowodowe imiona róż, ale też i takie, domowe, osobiste :-) Rosną, bawią się, poznają świat, zapraszam do moich galerii, są tam galerie maluchów z imonami, ale nie tylko. Tam, co jakiś czas, w miarę możliwości zamieszczane są foteczki z życia maluchów w rodzinnym jeszcze domu, z czasem i z nowych domków :-)

  Zapraszam po informacje o miotach do działu "SZCZENIĘTA - BIEŻĄCY MIOT" oraz do Galerii Smartness

  06.04.2013

  SZCZENIĘTA - nowe galerie

  Galeria zdjęć szczeniąt MERCI - CH First Lady Smartness Szczenieta Merci - 1 tydzień

  Galeria zdjęć TOFFIFEE - CH Eden Smartness Szczenieta Toffifee - 1 tydzień

  31.03.2013

  SZCZENIĘTA - Wiosna 2013

  Galeria zdjęć TOFFIFEE - CH Eden Smartness Szczenieta Toffifee - 2 dzień

  Galeria zdjęć MERCI - CH Eden Smartness Szczenieta Merci - 3 dzień

  30.03.2013

  Wielkanoc 2013

  Zdrowych i wesołych Świat Wielkanocnych! Niech nadzieja i szczęście tego Święta, przyniosa to co obiecują! Wesołych Świat wszystkim! Moja Wielkanoc tego roku jest szczególna, szczenieta urodzone w Wielki Czwartek i Wielki Piatek przyniosły mi ogromną radość i wiosnę dla serca! Happy Easter to All!

  25.03.2013

  URODZINOWE ŻYCZENIA

  Dla wszystkich szczeniąt miotów "C" oraz "G", pierwszego i ostatniego miotu mojej ukochanej Bounty. Tatusiem obu tych miotów jest również ten sam, cudowny Greg - Int Multi CH Saudade De Shaleemar.
  To 7-me urodzinki Princessy i jej rodzeństwa oraz 2-gie LaPerli i jej rodzonych sióstr i braci:-) Każdy z 3 wspólnych miotów, dał rezultat ponad spodziewany, bowiem na 23 wspólne dzieci - 12 jest obecnie championami! Brawo, podziękowania dla właścicieli, buziaki dla kudłaczy, i jeszcze wielu cudownych, razem spędzonych chwil.
  Sto lat, wszystko co najlepsze, cudownych chwil każdego dnia, wspaniałych spacerów, smacznych przekąsek, obiadków, śniadanek i kolacji i zawsze miejsca koło ukochanych włascicieli :-) słodkiego, długiego życia! :-)

  25.03.2013

  Kolejny CHAMPION Smartness!

  Nowy Dwór mazowiecki, "Mała Mi" - Glamour Smartness ukończyła dorosły Championat Polski! Brawo Lidka!

  To już 4-ty champion z tego miotu (12-ty pośród 23 dzieci tej pary), poprzednie mioty pary Greg i Bounty były również udane. Pierwszy miot ur. 2006 roku: 9 szczeniat, 5 championów, kolejny 2008: 8 szczeniat, 3 championy, i ostatni tej pary 2011 roku: 8 szczeniat, 4 championy. Pozostałe wszczenięta mają wspaniałe domy, cudownych włascicieli i sielankowe życie. Jakże nie chwalić się takim rezultatem, jakże nie być dumnym i szczęsliwym? :-)

  24.01.2013

  BLOGGER - SZCZENIĘTA SMARTNESS 2013

  Ruszył nowy blog, dedykowany miotom Tofci i Merci.

  Blog zbliżających się miotów
  ZAPRASZAM TUTAJ

  15.01.2013

  SZCZENIĘTA SMARTNESS

  Nadeszły wyczekiwane cieczki!!! 15.01.2013 rozpoczęły, równocześnie cieczki
  Toffifee (JPLCH PLCH Mł.Zw.Polski Zw.Polski Eden Smartness), oraz Merci (JPLCH, CC-GB JZwKlubu'2010, Bundessieger-Tulln'2011 First Lady Smartness). Szczeniąt należy się spodziewać z końcem marca 2013 roku.
  zapraszam do odwiedzin strony "szczenięta"!

  24.12.2012

  Boże Narodzenie 2012

  Wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęcia, wszelkiej pomyslności, niechaj te piękne Świeta spędzane beda w gronie roddzinnym i z przyjaciółmi, niechaj przyniosą spełnienie marzeń, zadowolenie i uśmiech!

  21,22.10.2012

  Poznańskie wystawy Międzynarodowe

  Jak co roku, z uwagi, że to moje "rodzime" kynologicznie miasto zgłosiłam swoje kudłate "maluchy", ale i rodzinnie przyjechały i inne mojej hodowli beardie. A oto i rezultat, z którego jestem bardzo dumna, i za który to wszystkim, począwszy od właścicieli a kończąc na sędziach - dziekuję!

  • 21.10.2012 - Wystawa miedzynarodowa Poznań:
   Bella - Howkeye Belle Smartness - kl.młodzieży, Zw. Młodzieży
   Misiek - Heart"N"Soul Smartness, wł/wspwł. Karolina Grabska - kl. młodzieży, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior!
   Sally - Farmarens New Gossip - kl.pośrednia, oc.dosk., CWC
  • 22.10.2012 - Wystawa miedzynarodowa Poznań Zwycięstwo Polski!.
   Bella - Howkeye Belle Smartness - kl.młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Polski
   Misiek - Heart"N"Soul Smartness, wł/wspwł. Karolina Grabska - kl. młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Najlepszy Junior!
   LaPerla - Glamis Castle Smartness - kl.pośrednia, oc.dosk., CWC
   Greta - Int PL HR CH Fascination Smartness, wł. Agnieszka Kak - kl.championów, oc.dosk. CWC, CACIB, Zwycięzca Polski, Zwycięzca Rasy!
  14.10.2012

  Weekend na krajowej wystawie w Legionowie

  Bardzo miły, bo rodzinny, lubię tu wystawy, bo zawsze to czas z bliską rodziną, i wystawa jest tak naprawdę dodatkiem do rodzinnych spotkań, zawsze w otoczeniu i tematyce zwierząt :-) nie tylko psów. Tu zgłoszona była Bella - Howkeye Belle Smartness która nadal w klasie młodzieży, bardzo spodobała się sędziemu Andrzejowi Tyburczykowi, i zdobyła nie tylko kolejny tytuł Zw.Młodzieży do młodzieżowego championatu, ale również została najlepszą suczka w rasie i Zwycięzcą Rasy!.

  W kasie pośredniej zgłoszona była mieszkająca z Lidką Mała Mi - Glamour Smartness otrzymując swój kolejny certyfikat CWC do polskiego championatu.

  23.09.2012

  Bella i Soul Młodzieżowymi Zwycięzcami Klubu!

  Podczas ostatniego weekendu, Rodzeństwo ostatniego miotu Smartness, Bella - Howkeye Belle i Soul - Heart"N"Soul (współwłasność z panią Karoliną) - na klubowej wystawie ras pasterskich niepolskich w Łodzi zostali Młodzieżowymi Zwycięzcami Klubu!.

  Gregusiowe potomstwo (hodowla Egida Ateny, Anety Jańczyk) rodzeństwo suczka Chocolate Under Dream i piesek Chuku Under Egida Ateny pięknie prezentowało się na ringu otrzymując ocey wybitnie obiecujące. Tytułem Najlepsze Szczenię wystawy Klubowej cieszy się tym razem pieseczek. Sędziowała Pani Wiesława Misterek-Kluska, której za miłe sędziowanie serdecznie dziękuję.

  Jestem bardzo szczęśliwa, i bardzo mi miło, że kolejna wystawa klubowa zostaje w pamięci z kolejnymi sukcesami. W tym roku nie było konkurencji hodowlanych z uwagi na brak konkurencji (zgłoszonych psów innych hodowli w odpowiedniej ilości)

  10.09.2012

  Mailow Rheinlandsieger i Zwycięzcą klubu BCCD

  Wspaniałe wieści z Niemiec! Podczas ostatniego weekendu, JVDH JBCCD CH Grand Finale Smartness - Mailow zachwycił sędziów i zdobył zaszczytne miejsca!

  • W sobotę 08.09.2012 na wystawie w Krefeld, Sędziował Pan Deutscher z Austrii
   Mailow zgłoszony w klasie pośredniej zdobył ocenę dosk.1 CAC, Najlepszy Pies, oraz tytuł dnia: "Rheinlandsieger"
  • W niedzielę, na niemieckiej wystawie klubowej Bearded Collie (BCCD), sędzią był Pan Anthony Burscough z GB (Kennel Kilfinan GB), zgłoszono 56 Bearded Collie
   Mailow zgłoszony w klasie pośredniej zdobył ocenę dosk. 1 CAC (podwójny CAC - Clubshow), tytuł Najlepszy Pies oraz "Clubsieger BCCD" oraz BEST IN SHOW!

   Nie mogę opisać jak jestem szczęśliwa i dumna! Tak trudno było się z nim rozstać, ale nie mogę żałować, jest kochany, rozpieszczany, a w zamian zrobi wszystko dla Hanne i jej rodziny z którą żyje i mieszka! Dziękuję Hanne!!!

  08.09.2012

  Sukces na krajowej wystawie w Warszawie

  Krajowa wystawa w Warszawie z sukcesem! Sędzia - Dorota Paź. Heart "N" Soul Smartness zgłoszony do klasy młodzieży otrzymał dziś tytuł Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszego Juniora i Zwyciężył w Rasie! Brawo Karolino! Cudowny rezultat!

  26.08.2012

  Aktualizacja - szczenięta

  Zaktualizowano informacje o zbliżających się, planowanych i gorąco oczekiwanych szczeniętach. Zobacz w dziale szczeniąt.

  15.07.2012

  Krajowa Wystawa Gdynia 15.07.2012

  Luna - Gracious Lady Smartness - zgłoszona w klasie pośredniej, uzyskując ocenę doskonałą, zdobyła CAC Brawo Iwonka! Gratulacje!

  8.07.2012

  Międzynarodowa Wystawa Warszawa 8.07.2012

  Mała Mi - Glamour Smartness - zgłoszona w klasie pośredniej, sędzia Waldemar Mrowiec/PL, przyznał jej CAC, CACIB i tytuł Najlepszej dorosłej Suczki na wystawie! Brawo Lidka! Gratulacje!

  Soul "N" Heart Smartness - zgłoszony w klasie szczeniąt, otrzymał ocenę wybitnie obiecujący oraz tytuł Najlepszy Szczeniak a potem zajął II BIS!!! Brawo Karolina!

  7-8.07.2012

  Germany-Rassehunde-Meeting Schlos Meisdorf 7-8 July

  Toffifee - Eden Smartness- zgłoszona w klasie otwartej, pierwszego dnia sędziowała pani Timmy Ursula Ralfe (ZA), przyznając jej res.CAC oraz res.VDH. Drugiego dnia, sędziowała pani Michele Colborn (ZA) i przyznała Toffifee CAC i VDH! czym Tofinka rozpoczęła drogę do championatu Niemiec klubowego oraz krajowego.

  01.07.2012

  Krajowa wystawa Gorzów Wlkp

  Sally - Farmarens New Gossip - wystąpiła w klasie młodzieży, otrzymując ocenę doskonałą, tytuły Zwycięzcy Młodzieży i Najlepszego juniora! Tym samym, ukończyła Młodzieżowy Championat Polski! Moja mała, kochana, bystra dziewczynka! tak miło jest ją prowadzić w ringu :-)
  Tego samego dnia, wystąpiły na tej wystawie 2 córeczki Grega. W klasie otwartej Margo z Morasiowej Zagrody, hod&wł. Anny Bochyńskiej, która otrzymała ocenę doskonałą, CWC, oraz została Zwycięzcą Rasy! Brawo! Gratulacje Aniu!
  W klasie Baby - Chocolate Dream Under Egida Ateny, otrzymała ocene wybitnie obiecującą i Najlepsze baby! :-) bardzo ładnie pokazana przez hod&wł. Anetę Jańczyk. Brawo!

  30.06.2012

  Dogoterapia w wydaniu Beardecim :-)

  Dziś, w sobotę 30.06.2012 kochna Toffifee - JPLCH PLCH JPLW PLW Eden Smartness bardzo ładnie zdała egzamin na psa pracującego w dogoterapii. Egzamin łatwy nie był, symulowana była praca z dzieckiem z zespołem Downa. Tofcia wspaniale reagowała, cudownie współpracowała, a Panie egzaminatorki powiedziały, że z takim psem i przewodnikiem chciałyby współpracować! wszystko przed nami, chcemy to robić!

  Wspaniałym jest uczuciem pomaganie tym, którzy tego potrzebują i pragną. Beardie w tej pracy jest fantastyczny :-) Mnie też, wraz z nią udało się ukończyć roczny kurs i zdać ten niełatwy egzamin na Przewodnika Psa Pracującego w Dogoterapii, organizowanego przez fundację "Mały Piesek Zuzi" we współpracy z Psią Wachtą.

  Podziękowania dla całego grona prowadzących, dla wszystkich dzięki którym możliwe były praktyki, i całej grupie PPP, bo wspaniale było Was poznać, i być z Wami na zajęciach. Wiele się wzajemnie można było nauczyć!

  23.06.2012

  Szczecin, wystawa międzynarodowa

  • Luna - Gracious Lady Smartness, wł. Iwona Sałata - klasa młodzieży, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior. Jestem dumna zarówno z Luny, jak i właścicieli, którzy tworzą dla niej cudowną rodzinną atmosferę, i dbają na co dzień, aby była szczęśliwą. Dziękuje kochani za ładną prezentację maludy w ringach! To był ostatni wymagany tytuł Zw. Młodzieży do uzyskania Championatu Młodzieżowego Polski! Brawo!!!
  • Choco - Chocolate Dream under Egida Ateny, wł. Aneta Kosakowska, hodowla Egida Ateny - klasa baby, wybitnie obiecująca, Best Baby! Gratulacje Anetko! Greguś dochował się kolejnej, ślicznej dziewczynki, i tym razem brązowej! :-) .
  • Córeczka Rafiego (IntCH City of London Smartness) - Joy - Every Joy Rose z Domu Etny, wł. Dagmara i Maciej Bołtrukiewicz, wystawiana w klasie championów, uzyskała oc. doskonałą, CWC, CACIB oraz została zwycięzcą Rasy! Brawo!
  Podziękowania dla sędziny, Anny Kochan za piękne oceny!
  02.06.2012

  Leszno, wystawa międzynarodowa

  • Bella - Howkeye Belle Smartness - klasa szczeniąt, ocena wybitnie obiecująca, Najlepsze Szczenię. Jestem dumna z mojej najmłodszej dziewczynki, bowiem w ringu już kolejny raz pokazała się przeslicznie, biegła ładnie, jakby wiedziała że to ring... tylko skąd? cecha genetycznie przekazywana? hi hi hi
  • Sally - Farmarens New Gossip - klasa młodziezy, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior. Jak zawsze, choc w innych sytuacjach rozumku uzywa do dowcipów, tu była bardzo, bardzo grzeczna i ślicznie sie pokazała.
  Podziękowania dla sędziny Ligity Zake/LV, za miłe siędziowanie i przyznanie kolejnego Zw.Mł dla Sally.
  27.05.2012

  Magdeburg, Niemcy, wystawa krajowa

  • Mailow - Grand Finale Smartness - współwł. Hanne Wolf (X´Perience Bearded Collies). Wysyawiany w klasie młodzieży dosk.1, CAC/VDH Zwycięstwo Rasy oraz BIS!!! Podziekowania dla sędziny, Mrs. K. Selle/DE za taki wspaniały rezultat! Dziękuję Hanne! Sprawiasz, że jestem szczesliwa! Gratulacje! Teraz Mailow jest Niemieckim Młodzieżowym Championem
  12-13.05.2012

  Dortmund, Niemcy, Europassieger & British Dog Festival
  Merci - JPLCH PLCH JZwKlubu First Lady Smartness - klasa otwarta.

  • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała
  • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - dosk.2, res. CAC/res.VDH, RESERVE CHALLENGE CERTIFICATE! czym uzyskała prawo do wpisu do angielskiej ksiegi hodowlanej! (przyznawany na tej wystawie Challenge Certificate/CC jest ważnym wnioskiem na championa Anglii)

  Sally - Farmarens New Gossip - klasa młodziezy
  • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała, lokata 4
  • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - ocena bardzo dobra, z pięknym opisem, jeszcze w rozwoju, co należy przyznać otwarcie :-).

  Mailow - Grand Finale Smartness (współwłasność - Hanne Wolf, Niemcy)- klasa młodzieży.
  • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała, lokata 4
  • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - dosk.1, CAC/VDH, RESERVE CHALLENGE CERTIFICATE! drugi tego dnia dla mojej hodowli! Hanne dziękuję! Jest dokładnie tak jak wymarzyłam sibie jego życie, kochany w domu i piękny na wystawach! Super!
  08.05.2012

  MAILOW - Grand Finale Smartness, współwł. Hannelane Wolf/DE
  29.04.2012 - Lingen - wystawa międzynarodowa, wygrał w klasie młodzieży z oceną doskonałą! (JCAC,JVDH). To już druga jego doskonała ocena.
  Ponieważ wynik badania w kierunku dysplazji jest HD-A (zdrowy), oczy - MDR - czyste, zgryz prawidłowy, jądrra prawidłowe - uzyskał prawo do wpisu na listę reproduktorów w Niemczech "Körklasse I", czyli doskonały reproduktor!. Dziękuję Hanne, bo tak pięknie sie nim opiekujesz, tak bardzo kochasz, tym milsze są takie wieści!

  08.05.2012

  Wieści z ringów wystawowych
  05.05.2012 - Łódź - wystawa międzynarodowa, sędzia Elena Borisova/BLR

  • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży. Ukończyła Polski Championat Młodzieży!
  • Bella Howkeye Belle Smartness klasa baby, wybitnie obiecująca 1, Best Baby - super start dla maludy :-) jej braciszek, Heart "O" Soul Smartness również otrzymał ocenę wybitnie obiecującą z lokatą 1 (piesek). Brawo dla Karoliny, ślicznie mały się pokazał!

  28.04-01.05.2012 CHORWACJA - Zadar 4 x wystawy międzynarodowe. Sędziowie> Monique Van Brempt/B, K.Reisinger/A, John Walsh/IRL, Joan Walsh/IRL.
  • Princess Crown Princess Margareta of Smartness 4 x CAC oraz CACIB (judge J. Walsh), czym uzyskała tytuł Chorwackiego Championa oraz ukończyła interchampionat!
  • Toffefee Eden Smartness res.CAC/res.CACIB i CAC/CACIB (judge K.Reisinger/A), to już 3ci certyfikat na intera :-)
   Była pieknie, cudowny kraj, wspaniałe widoki, sielankowa atmosfera, po prostu - wakacje :-) warto było!

  15.04.2012 Inowrocław - wystawa krajowa. Sedzia G.Robak/PL

  • Sally Farmarens New Gossip klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy.

  14.04.2012 Grudziądz - wystawa krajowa. Sędzia B.Klawińska/PL
  • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy.

  04.03.2012 Drzonków - wystawa krajowa. Sędzia A.Kochan
  • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior.

  7-9.04.2012

  WIELKANOC
  Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy
  i aby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
  i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości
  abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności
  i niech symbol Boskiego odrodzenia był i dla nas celem do spełnienia. Wesołych świąt.!

  18.03.2012

  Międzynarodowa wystawa Katowice - Greta - JPLCH PLCH CRCH Fascination Smartness (CH.Born To Be Smart Of Slavic Charm; CH. Farmarens Give Me Five) wystapiła w klasie championów, otrzymała ocenę doskonłą, lokatę pierwszą, certyfikaty na championa CWC oraz CACIB, otrzymała tytuły Najlepszej dorosłej suki w rasie oraz Zwycięzcy Rasy! Gratulacje dla Agnieszki Kak, właścicielki ślicznej Grety!

  01.03.2012

  21.02.2012 odeszła od nas, a dołączyła do mojej kochanej Bounty jej mama, śliczna Cassie - Delightful Cassie z Mondeo

  Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Niemiec, Słowacji i Czech, Klubowy Champion Niemiec i Słowacji, Champion Międzynarodowy.
  Zwycięzca Klubu Polski'99, Zwycięzca Klubu Węgier'00, Zwycięzca Klubu Słowacji'01, VDH-Europassieger (NIemcy)'00, v-ce Zwycięzca Europy'00, Westfalensieger'01, BIS Weteran Katowice 2009

  Była dla mnie i nadal pozostaje suczką bardzo szczególną, którą kochałam jak swoją własną, która dała mi nie tylko moją Bounty, ale też przyjaźń Ani, i wiele, wiele cudownych uczuć. Wierzę, że będzie mi dane jeszcze spotkać ją kiedyś, tak jak i inne moje kochane psy, które nadal żyją w moim sercu i pamięci. Choć nie mieszkała ze mną, tak bardzo mi jej brak :-(

  25.02.2012

  Skipper - SEUCH DKUCH Double Happy Smartness 4-tym, najlepszym psem w Szwecji!

  Cudowna wiadomość nadeszła od Skippera - SEUCH DKUCH Double Happy Smartness. W rankingu szwedzkim wystaw uplasował się na 4-tym miejscu! To ogromny sukces! Wspaniała wiadomość, napełnia mnie radością i dumą! Podziękowania i gratulacje dla Tiny! więcej o Skipperku na stronie domowej hodowli "Doble Happy"

  13.01.2012

  Szczenięta - Greg kolejny raz tatusiem

  Greg - Wet.World Win Bundessieger PL VDHDE ClDE DK CH Saudade De Shaleemar kolejny raz soatał tatusiem siedmiorga ślicznych, brązowych i czarnych szczeniąt. Maluszki powiła Jolly - MłPLCH PLCH Farmarens Just Jolly w hodowli "Egida Ateny"

  15.01.2012

  Krajowa wystawa w Gdyni 15.01.2012

  Luna - Gracious Lady Smartness rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski, uzyskując ocenę doskonałą, tytył Zwycięzcy Młodzieży oraz Najlepszego Juniora! Brawo! Gratulacje dla włascicieli.

  07.01.2012

  Szczenięta miotu "H" mają 6 tygodni

  Nowa galeria zdjeć maluchów 6 tygodniowych, zapraszam :-)

  Zdjęcia Maluchów "H" na 6 tygodni

  31.12.2011

  Na Nowy 2012 rok

  Wszystkim właścicielom Smartness Beardie, wszystkim moim przyjaciołom i życzliwym obserwatorom, odwiedzającym moja stronę i blog,

  wszystkiego co najlepsze na ten nadchodzący Nowy Rok 2012, aby był rokiem sukcesów, realizacji zamierzeń, spełnionych marzeń, i wygranych na każdym polu Waszego działania,

  aby był lepszy od poprzedniego, i aby troski były tylko "solą" nadającą wartości dniom pełnym radości i miłości, aby niczego, i nikomu w Was nie zabrakło!

  25.12.2011

  Szczenięta miotu "H" mają 4 tygodnie

  Nowa galeria zdjeć maluchów 4 tygodniowych, zapraszam :-)

  Zdjęcia Maluchów "H" na 4 tygodnie

  24.12.2011

  BOŻE NARODZENIE

  Cały świat się w radość stroi
  w dzień narodzin Chrystusowych.
  Ślę więc życzenia serdeczne,
  zawsze świeże choć odwieczne:
  zdrowia, szczęścia i wesela
  niechaj Dziecina Wam udziela.

  08.12.2011

  Szczenięta - miot Smartness "H"

  Maluszki urodzone 24 listopada 2011 roku mają już dwa tygodnie! Otwierają oczka, szczekają i zaczynają porszać się nieporadnie na cztrech łapkach.
  Wszystkie ładnie przybierają na wadze, podwoiły niedawno swoją wagę. Dostępne są jeszcze 2 pieseczki, pozostałe szczenięta mają już sobie przeznaczone domki, w których czekają na nie otwarte serca i ramiona gotowe aby je utulić :-
  W albumach google są już pierwsze galerie Smartnesowych maluszków "H".
  Pierwsze zdjęcia Maluchów
  i troszke więcej o szczeniaczkach
  Pierwsze zdjęcia indywidualne szczeniąt miotu Smartness "H"

  03.12.2011

  Wystawy Helsinki oraz Finish Winner Shows / Finlandia

  Wystawa Helsinki Winner - Sędzia Eva Eriksson / Fin
  Sara - INT SE FI NO DK CH Duchess Montebelo Smartness Zdobyła tytuł najpiękniejszej suczki i Zwycięzca Helsinek!!! Otrzymując CACIB ukończyła interchampionat!
  Ma cudowny dom, kochającą właścicielkę Ulricę, należy do wspaniałej i jednej z najlepszych hodowli Farmarens / SE. czegóż chcieć więcej? :-) jestem bardzo, bardzo szczęsliwa i dumna... moja mała księżniczka odnosi tak wiekie sukcesy...

  Wystawa Finish Winner - Sędzia Andrzej Stępiński / Pl.
  Drugiego dnia Sara była drugą suczką w rasie za Svea - SE FI CH Farmarens Made in Sweden, która róznież zdobyła rasę. Brawo dla rodziny Farmarens! Dzięki, dzięki bardzo sędziom za tak wielkie uznanie!
  Na blogu Matyldy, wnuczki załozycieki hodowli Farmarens, mozna zobaczyć kilka chwil z wystaw w Helsinkach, również Sarę z Ulricą. Mathilda's Blog

  24.11.2011

  Szczenięta przyszły na świat!

  W czwartek, 24 listopada 2011 roku Princess - CH.Crown Princess Margareta Of Smartness powiła 9 slicznych, czarno-białych szczeniątek. 4 pieseczki i 5 dziewczynek, ślicznie umaszczonych. Wszyscy sie czuja dobrze, maluchy piją mleczko od mamy, a Princess pieknie sie w swej roli spełnia. Już wkrótce, również na blogu więcej informacji.
  Blog Princessy

  08.11.2011

  W oczekiwaniu na szczenięta

  Zaktualizowany został dział bieżącego miotu. Poza tym, najnowsze informacje i wieści, jak też przebiega ciąża, jak się czuje Princess i wszystko to, co zbliża do szczęśliwego dnia narodzin.
  Blog Princessy - w oczekiwaniu na maluszki...

  23.10.2011

  Poznań - wystawa miedzynarodowa (CACIB) ZWYCIĘSTWO POLSKI

  Zgłoszone były Toffifee oraz LaPerla. Sędzia: Jaroslav Matyas/SK

  • JPL PL CH, JZw.Polski Eden Smartness (Toffifee) - dosk.1, CAC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, ZWYCIĘZCA POLSKI, Crufts Qualification.
  • Glamis Castle (LaPerla) - WO (wybitnie obiecująca) 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

  Serdecznie podziekowania sędziemu Panu Jaroslavowi Matyas, bo uczynił ten dzień bardzo dla mnie radosnym.
  Toffifee zwyciężając w klasie uzyskała ostatni wymagany CAC do tytułu Championa Polski! a zostając najlepszą suczka w rasie jest o jeden CACIB bliżej do tytułu interchampiona :-)

  22.10.2011

  Poznań - wystawa międzynarodowa (CACIB)

  Zgłoszone były Merci oraz Sally. Sędzia: Anna Pulikowska-Klimonda/PL

  • JPL PL CH, JZw.Klubu, Bundessieger Tulln'2011 First Lady Smartness (Merci) - dosk.1, CAC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie.
  • Farmarens New Gossip (Sally) - WO (wybitnie obiecująca) 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

  Serdecznie podziekowania sędzinie Pani Annie Pulikowskiej-Klimonda, za bardzo miłe sędziowanie i uznanie dla moich pociech. Kolejny CACIB dla Merci przybliża ją do intrchampionatu :-)

  18.10.2011

  Ciąża u Princess potwierdzona!

  Narodzin szczeniąt spodziewam się 23-24.11.2011. więcej informacji już za chwilę w dziale szczeniąt, jak również na blogu Mojej Koronowanej Księżniczki Margarety

  16.10.2011

  Fascination Smartness Championem Polski!
  16.10.2011 Krajowa Wystawa w Częstochowie, sędzia: Andrzej Zamoyski / PL

  Greta JCHPL Fascination Smartness została Championem Polski, otrzymując CWC spełniła warunki do uzyskania tego tytułu zanim ukończyła 2 latka! Brawo Agnieszko, jestem bardzo szczęśliwa i dumna!

  15.10.2011

  Cudaczkowe Atelier
  Sama nie wiem dlaczego dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale pewnikiem. Edyta ma cudowne nie tylko serce, ale i dłonie, którymi potrafi ozdobić świat, zresztą, wejdź, i przekonaj się sam - Cudaczkowe Atelier

  14.10.2011

  Zmiana serwera!
  Strona jest w trakcie przeniesienia na nowy serwer. Poza domeną (www.bearded.pl) można ją oglądać na www.smartness.comeze.com

  Przepraszam za ewentualne krótkotrwałe problemy wynikające z przeniesienia strony na inny serwer.

  25.09.2011

  Merci zwycięzcą BUNDESSIEGER TULLN 2011!
  25.09.2011 Wystawa Miedzynarodowa Bundessieger Tulln, sędzia: Edy Dijkstra-Blum, USA

  Merci JCHPL, CHPL, Mł.Zw.Klubu, Zw.Klubu Holandii'2011 First Lady Smartness została zwycięzcą BUNDESSIEGER TULLN 2011!, wygrała klasę pośrednią otrzymując CACA, CACIB, tytuł Bundessieger Tulln, Crufts Qualification oraz zwyciężając w konkurencji o rasę - Zwycięzca Rasy!
  Merci miała swój wspaniały dzień, rozpoczęła championat Austrii i interchampionat.

  Serdeczne podziękowania dla sędziny, która oceniła ją tak wysoko, gratulujac mi wspaniałej suczki i za razem hodowlanego rezultatu, sprawiając, iż dzień ten był dla mnie pełen radości i dumy.

  24.09.2011

  Szczenięta
  23/24.09.2011 Princess - CH. Crown Princess Margareta miała randkę z uroczym Douglasem - CH Dt, VDH, AT, Bundessieger Ramsgrove Roadrunner. Maluszków można się więc spodziewać z końcem listopada, ok. 23.11.2011. To kojarzenie daje szansę na urocze szczeniaczki we wszystkich kolorach :-).

  18.09.2011

  Najlepsza Grupa Hodowlana oraz Bounty - Najlepszą Suką Hodowlaną na klubowej wystawie ras pasterskich niepolskich w Łodzi!

  Klubowa Wystawa Ras Pasterskich Niepolskich w Łodzi, sędzia: Krystyna Szulc (PL),

  • Merci - JCHPl, JZwKlPl First Lady Smartness - kl.pośrednia, dosk.1, CWC - ukończyła drogę do championatu Polski!!!

  Konkurencje hodowlane

  • Najlepsza Grupa Hodowlana (First Lady Smartness, Fascination Smartness, Celtic Pride of Smartness)
  • Najlepsza Suka Hodowlana - Int.Ch. Born To Be Smart Of Slavic Charm (First Lady Smartness, Fascination Smartness, Celtic Pride of Smartness)

  Kolejny dzień niosący miłe przeżycia. Serdeczne podziekowania dla właścicieli psów mojej hodowli biorących udział w konkurencjach hodowlanych!
  Podziękowania dla sędziny, Pani Krystyny Szulc, która bardzo wysoko oceniła psy mojej hodowli oraz dzieci Grega, Dream About Deep i Dream About Dżamila Z Domu Etny zostały Zwycięzcami Klubu! Deep - został Zwycięzcą Rasy!

  04.09.2011

  Grand Finale Smartness - Best Baby na Wystawie Europejskiej!
  04.09.2011 CACIB wystawa Europejska Leeuwarden, Holandia, sędzia: Mr. András Korózs (HU),

  • Merci - JCHPl, JZwKlPl First Lady Smartness - kl.pośrednia, dosk.1
  • Toffifee - JCHPL JZwPL Eden Smartness - kl.otwarta, dosk.1
  • Sally - Farmarens New Gossip - wo.2
  • Milow - Grand Finale Smartness (wsp.wł. Hannelane Wolf)- Najlepsze baby - wo.1, Najlepsze baby!

  Kolejny dzień niosący miłe przeżycia. Mały, już nie malutki Milow z Hanne prezentował się naprawdę ślicznie, zakochany w niej po uszy :-), bardzo chciał być najlepszym! Brawo Hanne i dziekuję za wspaniałą opiekę nad tym szczególnym dla mnie Maluchem :-) Podziękowania dla seędziego, bo to wyróznienie jest bardzo, bardzo ważne dla mnie. Już niebawem galeria z wakacji w Holandii :-)

  03.09.2011

  JCHPl, JZwKlPl First Lady Smartness "Merci" najlepszą suczką na klubowej wystawie w Holandii!
  03.09.2011 Kampioensclubmatch Bearded Collie Liefhebbers, sędzia: Mrs. G. de Wit-Bazelmans (NL),
  Merci - JCHPl, JZwKlPl First Lady Smartness - 2 x CAC, Najlepsza suka!
  Toffifee - JCHPL JZwPL Eden Smartness - wygrała klasę otwartą suczek, dosk.1
  Sally - Farmarens New Gossip - wo.1, Najlepsze Szczenię
  LaPerla - Glamis Castle Smartness - wo.1, Najlepsze Baby

  Mała Mi - Glamour Smartness - kl.baby (wsp.wł.Lidka Kacperska) - wo.3

  Jestem bardzo dumna i szczęśliwa z takich wyników! Podziękowania dla Lidki, za ogromną pomoc i piękne pokozanie Małej Mi, serdecznie podziekowania dla sędziny, która sprawiła, iż dzień ten zostanie na długo w mojej pamieci :-)

  10.08.2011

  Uaktualnienia
  Nareszcie udało się złapać chwilę i napisać co nieco o najmłodszej, albo i najmłodszych :-) zapraszam na stronę LaPerla w dziale hodowli.

  20.08.2011

  Uaktualnienia
  Dodane informacje o Sally - Farmarens New Gossip, nowym członku rodziny Smartness. Zapraszam do działu HODOWLA - Sally.

  10.08.2011

  Uaktualnienia
  Nareszcie udało się złapać chwilę i napisać co nieco o najmłodszej, albo i najmłodszych :-) zapraszam na stronę LaPerla w dziale hodowli.

  01.08.2011

  Wystawy międzynarodowe w Szwecji, Ransäter
  30.07.2011 sędzia: Ruth Thompson. SEUCH DKUCH Double Happy Smartness "Skipper" - Zwycięzca Rasy, CACIB!
  31.07.2011 sędzia: Dubravka Reicher. SEUCH DKUCH Double Happy Smartness "Skipper" - Zwycięzca Rasy, CACIB!
  Wspaniałe wieści, Skipper ma swoje "5 minut" na szytach wystawowych! Gratulacje i podziekowania za wspaniałe rezultaty dla Tiny!

  24.07.2011

  Sukces w Split!
  Greta - Fascination Smartness - wł. Agnieszka Kak (www.beardedcollie.com.pl) spędziła wystawowy weekend w Split. Odbyły sie tam 4 wystawy. Greta - 4 x CAC, 1 x CACIB and BOB! została Championem Chorwacji!
  Brawo Agnieszko! Jestem bardzo dumna, moje najserdeczniejsze podziekowanie za takie prezenty!

  11.07.2011

  Weekend w Henrykowie
  Wycieczka do rodzinki, na wiejską farmę, gdzie są konie, koniki, kury, gęsi, kozy, koty, psy... Tu została podjęta ostateczna decyzja, która z sióstr Gramis Castle czy Glamour wróci do domu a która zostanie w tym pięknym miejscu.
  Najtrudniejsza decyzja, posród wspaniałych chwil, rodzinnie, spokojnie, sielankowo... i jak baaardzo trudno... Mała Mi (Glamour) przylgnęła do Lidki, pomogła mi podjąć decyzję, pokazała, że jest gotowa zostać z Lidką. Sami zobaczcie...Henrykowo 10,11.07.2011
  do domu wróciłam z Glamis Castle, LaPerla, Laleczka po domowemu.

  03.07.2011

  Wystawa Krajowa Ustroń,

  • INT JPL PL VDH Club0VDH H AUS CH Celtic Pride of Smartness/wł.P.Dłuciok - klasa champ.: CWC, Najlepszy Pies w Rasie oraz Zwycięzca Rasy i 3 Best Of Group!
   GRATULACJE dla Moniki i Pawła!

  26.06.2011

  Strona została gruntownie przebudowana graficznie! Mam nadzieję, że nowe oblicze spotka się z pozytywnym odbiorem.
  English version soon, if you want visit old version with english welcome to old version

  26.06.2011

  Wystawa międzynarodowa Kraków, sędzia Christian Karcher (F)

  Greta - Fascination Smartness została najlepszą dorosłą suczką Bearded Collie na wystawie! otrzymując CWC, CACIB. Teraz już tylko czekać na ostatni CWC (wrzesień) i będzie Championem Polski. Gratulacje Agnieszko! Jestem z Was bardzo dumna!

  18.06.2011

  Wystawa Międzynarodowa Szczecin, sędzia Leif Herman Wilberg (N)

  • JCH PL Mł.Zw.Polski Eden Smartness - klasa otwarta: CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie!
  • JCH PL Mł.Zw.Klubu First Lady Smartness - klasa pośrednia: ocena doskonała, lok.2

  Gregusiowe dzieci również z sukcesami:

  • Dream About Dream Z Domu Etny/ wł. Dagmara Bołtrukiewicz, hodowla Z Domu Etny: CWC, CACIB, Najlepszy dorosły Pies w Rasie, Zwycięzca Rasy,
  • Margot Morasiowa Zagroda/wł. Anna Bochyńska, hodowla Morasiowa Zagroda

  Merci nie miała najlepszego swojego dnia na wystawie :-) mimo to, otrzymała śliczny opis i ocenę. Taka opinia u Pana Leif Herman Wilberg'a to duże uznanie, dziękuję!

  06.06.2011

  Wystawa Międzynarodowa Leszno, sędzia Anna Kochan (N)

  • JCH PL Mł.Klubu First Lady Smartness - klasa otwarta: CWC
  • JCH PL Mł.Zw.Polski Eden Smartness - klasa pośrednia: ocena doskonała, lok.2

  Potomstwo moich psiaków:

  • Dream About Dżamila Z Domu Etny/ wł. Dagmara Bołtrukiewicz, hodowla Z Domu Etny, córka Grega: CWC, CACIB, Najlepsza dorosła Suka w Rasie
  • Ever Joy Rose Z Dou Etny/wł. Dagmara Bołtrukiewicz, hodowla Z Domu Etny, córka Rafiego: CWC, res.CACIB

  Podziękowania dla Pani Anny Kochan za miłą i tak wysoką ocenę oich psaków!

  05.06.2011

  SE DK CH Double Happy Smartness SKIPPER - kolejny sukces na wystawie w Norwegii!

  05.06.2011 - Drammen, Norway - wystawa międzynarodowa, sędzia: Andersen, (Per Kr) - Skipper - SE DK CH Double Happy Smartness, wł. Tina Lejonsson/SE, synek Bounty i Grega (2009) - 2-gim Najlepszym Psem w Rasie, CAC, CACIB!!!


  04.06.2011

  SE DK CH Double Happy Smartness SKIPPER - kolejny raz zwycięzcą rasy na wystawie w Szwecjii!

  04.06.2011 - Vänersborg/ Szwecja - wystawa międzynarodowa, sędzia: Peter Harsanyi (HU) - Skipper - SE DK CH Double Happy Smartness, wł. Tina Lejonsson/SE, synek Bounty i Grega (2009) - Najlepszym Psem w Rasie, CAC, CACIB, Zwycięzca Rasy!!! wyniki na stronie szwedzkiego klubu Bearded Collie:
  Wyniki wystawy międzynarodowej Vänersborg - 04.06.2011


  21 i 22.05.2011

  SE DK CH Double Happy Smartness SKIPPER - zwycięzcą na wystawach w Szwecjii!

  • 21.05.2011 - Hässleholm/ Szwecja - wystawa międzynarodowa - Skipper - SE DK CH Double Happy Smartness, wł. Tina Lejonsson/SE, synek Bounty i Grega (2009) - Najlepszym Psem w Rasie, CAC, CACIB, Zwycięzca Rasy!!! ukończył tym samym Championat Danii i Szwecji!!! wyniki na stronie szwedzkiego klubu Bearded Collie:
   Wyniki wystawy międzynarodowej Hässleholm - 21.05.2011
  • 22.05.2011 odbyła się specjalistyczna wystawa Bearded Collie, Skipper - SE DK CH Double Happy Smartness potwierdził swoją klasę i po wygraniu już klasy championów, zdobył kolejny raz tytuł Najlepszego psa w Rasie (CAC championom w Szwecji już sie nie przyznaje)! Konkurencja była ogromna, wyniki na stronie szwedzkiego klubu Bearded Collie:Wyniki wystawy specjalistycznej Hässleholm - 22.05.2011


  25.03.2011 Przyszły na świat szczenięta! Kochana Bounty po raz ostatni już powiła szczęśliwie 8 czarno białyh szczeniąt, 4 pieseczki i 4 suczki. Zapraszam do działu szczeniąt - bieżący miot.
  19.03.2011 GRETA JPL CH Fascination Smartness ma już swoja strone internetową! Zapraszam do odwiedzin siostry mojej Merci i Toffifee www.beardedcollie.com.pl
  13.03.2011 05.02.2011 Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce przyznał mi Honorową Odznakę Związku Kynologicznego w Polsce za osiągnięcia hodowlane. W dniu 13 marca br miałam przyjemność ją odebrać. To ogromne wyróżnienie, z którego jestem naprawdę dumna. Dziękuję Zarządowi Głównemu ZKwP, w tym szczególnie oddziałowi ZKwP w Poznaniu, dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że moja hodowla została tak wysoko oceniona i doceniona, wszystkim, którzy prezentują psiaki mojej hodowli na ringach wystawowych w kraju i za granicą, każdemu kto posiada psiaka z przydomkiem Smartness, za ich postawę i miłość, bo dla takiech ludzi warto hodować - z serca ślę podziękowania. W sercu noszę też podziękowania dla hodowców, których pracę i myśl mogłam wykorzystać tworząc kolejne pokolenia Smartness. Dziękuję.
  06.03.2011 Krajowa wystawa Drzonków:
  Merci - Mł.Zw.Klubu JPL CH First Lady Smartness na kolejnej wystawie otrzymała tytuł Zwycięzca Rasy, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie oraz CWC! Rozpoczęła tak samo w pieknym stylu drogę do tytułu dorosłego Championa Polski! Sędziemu Jerzemu Prywińskiemu serdeczne podziekowania za takie uznanie.
  27.02.2011 Wystawa Championów Leszno:
  • JPL CH Mł.Zw.Polski Eden Smartness (Toffifee) Najlepszą Suczką w Rasie!

  z przyznanym wnioskiem CWC, którym to rozpoczęła drogę do tytułu Championa Polski! Zwyzięzcą rasy został synek Grega Dream about Deep z Domu Etny/wł. Dagmara Bołtrukiewicz. Serdeczne podziękowania dla sędziny, pani Krystyny Opara.
  12 i 13.02.2011 Krajowa Walentynkowa i Nocna wystawa Bydgoszcz:
  Merci - Mł.Zw.Klubu First Lady Smartness na obu wystawach otrzymała tytuł Zwycięzca Młodziezy, Najlepszy Junior oraz Zwycięzca Rasy! tym samym zakończyła w pieknym stylu drogę do tytułu Młodzieżowego Championa Polski! Sędzinom Barbarze Larskiej oraz Beacie Klawińskiej serdeczne podziękowania za takie uznanie oraz miłą ocenę i piękne słowa o mojej Merci.

  stat4u